Grace and Truth

This website is under construction !

Search in "Ukrainian":
Home -- Ukrainian -- 11-Presuppositional Apologetics -- 030 (Summary of the Method of Apologetics)
This page in: -- Chinese? -- English -- French? -- German -- Indonesian -- Russian -- Tamil -- UKRAINIAN

Previous Chapter -- Next Chapter

11. Біблійне Введеня в Апологетику Передумов
Як Виявити Основні Недоліки та Приховану Неправду в Нападках на Християнську Віру
РОЗДІЛ 3 – МЕТОД АПОЛОГЕТИКИ ПЕРЕДУМОВ (ПРЕСУПОЗИЦІЙ)

21. Короткий виклад методу апологетики*

* На основі двох серій лекцій Грега Бансена: «Біблійне введення в апологетику» та «Семінарський курс апологетики»


На цьому моменті давайте просто зупинимося і підсумуємо наші основні моменти.

1. Суперечка між віруючим і невіруючим в принципі є протилежністю між двома цілісними системами мислення, що включають остаточні зобов'язання та припущення.
2. Навіть закони мислення та методи разом із фактичними доказами будуть прийняті та оцінені у світлі передумов, яким керуються учасники дискусії.
3. Усі ланцюги аргументації щодо остаточності тягнуться і залежать від вихідних точок, які вважаються самоочевидними; таким чином, круговість у дебатах щодо остаточної влади буде неминучою. Однак не всі кола зрозумілі або дійсні.
4. Звернення до логіки, фактів і особистості можуть бути необхідними, але вони не є адекватними для вибачення; потрібні не поштучні відповіді, ймовірності чи окремі докази, а скоріше атака на основні припущення системи мислення невіруючого.
5. Спосіб мислення невіруючого характеризується наступним чином:
a. За своєю природою невіруючий – це теж образ Бога і, отже, неминуче релігійний; їхнє серце постійно свідчить, як і чітке одкровення Бога навколо них, про існування та характер Бога.
b. Невіруючий обмінює правду на брехню. Вони дурні, які відмовляються обґрунтовувати свої думки на пошану до Господа.
c. Оскільки вони насолоджуються не розумінням, а вибором служити створінню, а не Творцеві, вони впевнено віддані власному способу мислення; будучи впевненими, що вони взагалі не можуть помилятися, вони хизуються збоченим мисленням і кидають виклик самозасвідченому Слову Божому.
d. Отже, мислення невіруючого призводить до невігластва; у своєму затемненому марному розумі вони насправді ненавидять знання, а «знання», які вони здобувають, насправді хибні.
e. Якщо невіруючі насправді щось і знають, то це пов’язано з їхньою невизнаною залежністю від прихованої Божої правди. Це робить невіруючого інтелектуально шизофренічним, за допомогою свого умислового мислення, вони фактично протистоять собі і демонструють необхідність радикальної «зміни думки» (каяття) для справжнього пізнання істини.
f. Невігластво невіруючого є винним в тому, що вони не мають виправдання за свій бунт проти Божого одкровення; тому вони залишаються «без вибачень». Їхня невіра походить не від браку фактичних доказів, а від їхньої відмови підкорятися авторитетному Слову Божому як основі їхнього мислення.

www.Grace-and-Truth.net

Page last modified on March 29, 2023, at 10:33 AM | powered by PmWiki (pmwiki-2.3.3)