Grace and Truth

This website is under construction !

Search in "Ukrainian":
Home -- Ukrainian -- 15-Christ like Adam? -- 005 (What Allah Said to Christ and to Adam)
This page in: -- English -- French -- Hausa -- Hindi -- Igbo -- Indonesian -- Kiswahili? -- Malayalam -- Somali -- Telugu -- UKRAINIAN -- Yoruba

Previous Chapter -- Next Chapter

15. ЧИ БУВ ХРИСТОС ПОДІБНИЙ АДАМУ?
Дивовижні Відкриття в Корані

4. Що сказав Аллаг Христу та Адаму


Потім я ретельно вивчав Коран, порівнюючи те, що Аллаг сказав Христу і Адаму. У цьому контексті я також виявив глибокі та далекосяжні відмінності між Христом і Адамом.

Для цього я спочатку привожу уривки Корану, в яких Аллаг звертається до кожної з цих двох ключових особистостей в Корані. Потім я аналізую кожен з цих уривків, щоб виділити те, що стало важливим для мене. І на закінчення я протиставлю те, що Аллаг сказав Христу та Адаму по ряду ключових відмінностях між ними. Я починаю з того, що Аллаг сказав ХРИСТУ:

Ось Аллаг сказав: «О Іса (Ісус)! Я упокою тебе і піднесу тебе до Себе (до раю), і Я очищу тебе від тих, які не увірували (lladhina kafaru); І Я дам можливість тим, які пішли за тобою, мати перевагу над тими, які не увірували (lladhina kafaru), аж до Дня Воскресіння. А потім до Мене повернетесь ви! І Я розсуджу між вами те, про що ви сперечаєтесь! (Сура Аль Імран 3:55)

إِذْ قَالَ اللَّهُ يَا عِيسَى إِنِّي مُتَوَفِّيكَ وَرَافِعُك إِلَي وَمُطَهِّرُك مِن الَّذِين كَفَرُوا وَجَاعِلُ الَّذِينَ اتَّبَعُوكَ فَوْقَ الَّذِينَ كَفَرُوا إِلَى يَوْمِ الْقِيَامَةِ ثُمَّ إِلَيَّ مَرْجِعُكُمْ فَأَحْكُمُ بَيْنَكُمْ فِيمَا كُنْتُمْ فِيهِ تَخْتَلِفُونَ (سُورَة آل عِمْرَان ٣ : ٥٥)'''

Тут я помітив наступні два одкровення Аллага про Христа:

1. Аллаг підняв Христа до себе. Це означає, що Христос був піднятий на небо, щоб бути й жити поруч з Аллагом та його престолом. Іншими словами, згідно з цим одкровенням, Христос сьогодні живе на небі. Він розпочав свою діяльність на землі, народившись від своєї матері Мар'ям (Марії), і опинився на небі разом з Аллагом, який підняв його до себе.

2. Аллаг очистив Христа від тих, хто згрішив, зневірившись. Це означає, що Христос очистився від гріхів інших. Христос не тільки чистий сам по собі (див. Суру Мар'ям 19:19, де ангела описує Христа як "ghulaaman zakiyyan", тобто чистого або бездоганного хлопчика), але він навіть очищений Аллагом від гріхів інших людей. Чистота Христа — це божественна характеристика, бо сам Аллаг також чистий. Як інакше Аллаг зміг би очистити що-небудь, якби він не був чистий сам по собі? Ось чому Христос подібний до Аллага, оскільки обидва є чистими.

Тепер я підходжу до того, що Аллаг сказав АДАМУ:

35 І сказали Ми (Аллаг): «О Адаме! Живи разом зі своєю дружиною у раю. Їжте досхочу, коли б ви не побажали. Але не наближайтесь до цього дерева, бо станете одними з нечестивців!» 36. Проте шайтан змусив їх перечепитись об нього (тобто з цієї заповіді Аллаха). Тож вони залишили те, що було там, і сказали Ми (Аллаг): “«Вийдіть! (тобто від Райського саду до землі) І одні з вас будуть ворогами для інших! Земля стане для вас притулком і ви матимете там прожиток, — до певного часу!» 37. І прийняв Адам слова Господа свого й покаявся перед Ним. Воістину, Він — Приймаючий каяття, Милосердний! 38. І сказали Ми: «Вийдіть звідти всі!» А якщо прийде від Мене до вас прямий шлях, то ті, хто йтиме прямим шляхом Моїм, не матимуть страху й не будуть засмучені! (Сура Аль-Бакара 2:35-38)

٣٥ وَقُلْنَا يَا آدَمُ اسْكُنْ أَنْتَ وَزَوْجُكَ الْجَنَّةَ وَكُلاَ مِنْهَا رَغَداً حَيْثُ شِئْتُمَا وَلاَ تَقْرَبَا هَذِهِ الشَّجَرَةَ فَتَكُونَا مِنَ الظَّالِمِينَ ٣٦ فَأَزَلَّهُمَا الشَّيْطَانُ عَنْهَا فَأَخْرَجَهُمَا مِمَّا كَانَا فِيهِ وَقُلْنَا اهْبِطُوا بَعْضُكُم لِبَعْض عَدُو وَلَكُم فِي الأَرْض مُسْتَقَر وَمَتَاع إِلَى حِينٍ ٣٧ فَتَلَقَّى آدَمُ مِنْ رَبِّهِ كَلِمَاتٍ فَتَابَ عَلَيْهِ إِنَّهُ هُوَ التَّوَّابُ الرَّحِيمُ ٣٨ قُلْنَا اهْبِطُوا مِنْهَا جَمِيعا فَإِمَّا يَأْتِيَنَّكُمْ مِنِّي هُدىً فَمَنْ تَبِعَ هُدَايَ فَلاَ خَوْفٌ عَلَيْهِمْ وَلاَ هُمْ يَحْزَنُونَ (سُورَة الْبَقَرَة ٢ : ٣٥ - ٣٨)

Тут я помітив наступні два одкровення Аллага про Адама:

1. Аллаг наказав Адаму спуститися з Райського саду на землю, що, звичайно, він і зробив. Це означає, що Адам був відправлений подалі від присутності Аллага і від його престолу. Іншими словами, згідно з Кораном, Адам більше не проживав у небесному Раю, але проживав на землі, де помер і зараз похований, чекаючи Дня Воскресіння. Отже, він розпочав у небесному Раю, спілкуючись з Аллагом, і опинився на землі.

2. Аллах наказав Адаму та його дружині (та їхнім нащадкам після них) бути ворогами один одному, що і дотепер справедливо донині, оскільки нащадки Адама ненавидять один одного і ворогують між собою. Це означає, що Адам був забруднений гріхом своєї ненависті та ворожнечі щодо своєї дружини та його нащадків. Зрозуміло, що забруднення гріхом не є божественним атрибутом, тому що Аллах чистий сам по собі. Саме через це мусульманам і доводиться виконувати ритуальні обов'язки омивання, щоб очиститися, перш ніж вони починають свої ритуальні молитви, щоб звернутися до Аллага. Ось чому Адам не схожий на Аллага, бо Аллах чистий, але Адам — нечистий через свій гріх.

Порівнюючи пункт за пунктом ці одкровення Аллага в Корані про Христа та про Адама, я зміг виявити наступні дивовижні відмінності між Адамом та Христом (я продовжую нумерацію цих відмінностей від тих пунктів, що ми бачили до цього в останньому розділі):

ВІДМІННІСТЬ 5 : Христу Аллаг сказав: «Я підношу тебе до Себе (на небеса)». І Адамові Аллаг повелів: «Опустися з нього (тобто з Райського саду на землю)». У цьому Христос і Адам відрізняються один від одного.

ВІДМІННІСТЬ 6 : Христос піднесений до Аллага та його Раю, тоді як Адам був відведений від Аллага та його престолу. У цьому вони не тільки різні, але і протилежні один одному.

ВІДМІННІСТЬ 7 : Христос сьогодні живе і знаходиться на небесах, а не на землі, тоді як Адам повинен був жити на землі, а сьогодні мертвий і похований в ній; його більше немає в небесному Райському саду, де він був створений і жив спочатку. І тут Христос і Адам не тільки різні, але й протилежні один одному: один живий, інший мертвий; один на небі, другий на землі.

ВІДМІННІСТЬ 8 : Христос почав на землі та закінчив на небесах, в той час як Адам почав в Райському саду та закінчив на землі. Таким чином, і тут Христос і Адам не тільки різні, але й протилежні один одному.

Але ці чотири відмінності — далеко не все, що я зміг знайти, порівнюючи те, що Аллаг сказав Христу, з тим, що Аллаг сказав Адаму. Тут є ще чотири відмінності:

ВІДМІННІСТЬ 9 : Христу Аллаг сказав: «Я очищаю тебе від тих, хто не увірував». І до Адама Аллах сказав: «(Будьте) ворогами один одному!». (Ця заповідь, звичайно, не може бути виконана без гріха, що має на увазі нечистоту). У цьому Христос і Адам відрізняються один від одного.

ВІДМІННІСТЬ 10 : Христос був очищений Аллагом від гріхів інших людей і тому він чистий, в той час, як Адам був забруднений власним гріхом ненависті та ворожнечі й тому він — нечистий. Тут Христос і Адам не тільки різні, але і є протилежністю один одного.

ВІДМІННІСТЬ 11 : Чистота Христа — це божественний атрибут, оскільки Аллаг може очистити Христа лише в тому випадку, якщо сам Аллаг чистий. Але забруднення Адама не є божественним атрибутом, і саме тому мусульмани повинні очищуватися, перш ніж вони почнуть звертатися до чистого Аллага, коли вони моляться. Знову ж таки, Христос та Адам більше ніж просто різні, вони протилежні один одному. І, нарешті,

ВІДМІННІСТЬ 12 : Христос у своїй чистоті подібний Аллагу, який чистий. Адам в нечистоті свого гріха не схожий на Аллага, який не є нечистим. Це глибоке розходження, або, скоріше, взаємовиключний контраст між Христом і Адамом.

Дозвольте мені бути чесним з вами. Коли я виявив наслідки того, чого Коран вчить про Христа та Адама, я був вражений. Мені здалося, що мої вчителі здійснили глибоку помилку, використовуючи Суру Аль Імран 3:59 для того, щоб прирівняти Христа до Адама, оскільки обидва були творінням. Вчення Корану набагато складніше, це привело мене до відкриття того, що Коран вчить, що Христос не тільки подібний Адаму, а й подібний до Аллага в його чистому житті на небесах. Але я виявив дещо більше, я хочу показати це вам в наступному розділі.

www.Grace-and-Truth.net

Page last modified on December 03, 2023, at 01:46 AM | powered by PmWiki (pmwiki-2.3.3)