Grace and Truth

This website is under construction !

Search in "Ukrainian":
Home -- Ukrainian -- 15-Christ like Adam? -- 004 (First Differences Between Christ and Adam)
This page in: -- English -- French -- Hausa -- Hindi -- Igbo -- Indonesian -- Kiswahili? -- Malayalam -- Somali -- Telugu -- UKRAINIAN -- Yoruba

Previous Chapter -- Next Chapter

15. ЧИ БУВ ХРИСТОС ПОДІБНИЙ АДАМУ?
Дивовижні Відкриття в Корані

3. Перші відмінності між Христом та Адамом


Подібність між Христом і Адамом, яку підкреслюють мусульманські вчені у своїх тлумаченнях сури Аль Імран 3:59, є односторонньою. Якщо ви подивитеся на інші уривки Корану про Христа та Адама, то виявите, що між ними існують фундаментальні відмінності, в які традиційно вносять окультний зміст, зосередившись лише на сурі Аль Імран 3:59. Давайте почнемо з виділення чотирьох таких відмінностей. Для першої та третьої відмінності я спочатку викладу відмінності, що були виявлені мною особисто, а потім запропоную коранічні докази цих відмінностей.

ВІДМІННІСТЬ 1 : Христос народився від людської матері, яку звали Мар’ям (Марія), тоді як Адам не був народжений від людської матері. У цьому вони відрізняються.

Це правда, що Христос з’явився без людського батька, як і Адам без людського батька. У цьому вони схожі. Однак Христос народився від незайманої Мар’ям (Марії), тоді як Адам не родився від жінки. У цьому вони абсолютно різні.

Коран ясно говорить про те, що Христос народився від своєї матері Мар’ям (Марії). Саме тому він носить почесний титул «Син Марії» (Ібн Мар’ям), який зустрічається в наступних 21 уривках Корану: Сури Аль-Бакара 2:87.253; -- Аль Імран 3:45 -- Ан-Ніса 4:157.171 -- Аль-Маіда 5:17(2x).46.75.78.110. 112.114.116 -- Ат-Тауба 9:31 -- Мар’ям 19:34 -- Аль-Мумінун 23:50 -- Аль-Ахзаб 33:7 -- Аз-Зухруф 43:57 -- Ас-Сафф 61:6.14. З цих посилань я приводжу лише вірш, в якому цей почесний титул явив Мар’ям сам Аллаг:

І сказали ангели: «О Мар’ям! Воістину, Аллаг сповіщає тобі добру звістку про слово від Нього! Ім’я йому — Іса (Ісус) Месія син Мар’ям, Він буде пошанований у житті нинішньому та в житті наступному і буде він одним із наближених (до Аллагу)!” (Сура Аль Імран 3:45)

إِذ قَالَت الْمَلاَئِكَة يَا مَرْيَم إِن اللَّه يُبَشِّرُك بِكَلِمَة مِنْه اسْمُه الْمَسِيح عِيسَى ابْن مَرْيَم وَجِيها فِي الدُّنْيَا وَالآخِرَة وَمِن الْمُقَرَّبِين (سُورَة آل عِمْرَان ٣ : ٤٥)

Однак Адам не був народжений від матері, і тому він не носить почесного титулу зі згадуванням імені своєї матері. Перша жінка була створена з Адама, щоб стати його дружиною, як ми дізнаємося з наступних уривків Корану, хоча вони й не містять прямої згадки імені першої людини:

О люди! Бійтесь Господа вашого, Який створив вас із однієї (неодружений) душі (тобто Адам); та створив із неї (тобто з цієї душі) другу до пари. ... (Сура Ан-Ніса 4:1a)

يَا أَيُّهَا النَّاسُ اتَّقُوا رَبَّكُمُ الَّذِي خَلَقَكُمْ مِنْ نَفْسٍ وَاحِدَةٍ وَخَلَق مِنْهَا زَوْجَهَا ... (سُورَة النِّسَاء ٤ : ١)

Він — Той, Хто створив вас із єдиної (неодруженої) душі (тобто Адама) й зробив із неї (тобто з цієї душі) другу до пари, щоб вона знаходила в ній спокій. ... (Сура Аль-Араф 7:189a)

هُو الَّذِي خَلَقَكُم مِن نَفْس وَاحِدَة وَجَعَل مِنْهَا زَوْجَهَا لِيَسْكُن إِلَيْهَا ... (سُورَة الأَعْرَاف ٧ : ١٨٩)

Він створив вас із єдиної (неодруженої) душі (тобто Адама), а потім зробив для вас дружин із вас самих (тобто з цієї душі). ... (Сура Аз-Зумар 39:6a)

خَلَقَكُم مِن نَفْس وَاحِدَة ثُم جَعَل مِنْهَا زَوْجَهَا ... (سُورَة الزُّمَر ٣٩ : ٦)

Ці висновки змусили мене відзначити наступний контраст між Христом і Адамом:

ВІДМІННІСТЬ 2 : Христос був узятий із жінки (Марії), в той час, як жінка (Єва) була взята з Адама. У цьому Христос і Адам не тільки різні, але й протилежні одне одному.

До речі, Єва, дружина Адама, схожа на Адама тим, що вони з Адамом обоє народилися без матері. Однак вони також відрізняються один від одного тим, що Адам з’явився без земного батька, тоді як Марія походила від Адама, і тому, в певному сенсі, Адам був її «батьком».

Що стосується Христа, то Єва зовсім відрізняється від сина Марії за своїм походженням: Христос був народжений від матері, в той час, як Єва не була народжена від матері. І Христос з'явився на світ без земного батька, тоді як Єва була взята від Адама, і тому Адам в певному сенсі є її «батьком».

ВІДМІННІСТЬ 3 : Христос не був створений з неживого матеріалу землі, в той час, як Адам був створений з неживого матеріалу землі. У цьому вони відрізняються.

Ніде в Корані я не зміг знайти жодної згадки про Христа, сформованого з неживого матеріалу землі, тому що він народився від своєї матері Марії.

Однак Коран неодноразово вчить, що Адам був створений з неживого матеріалу землі. Проте відповідні вірші Корану є двозначними щодо того, з якого неживого матеріалу створений Адам:

Адам був створений із ЗЕМЛІ (al-ard -- Сура Гуд 11:61), чи з ГЛИНИ (salsaal чи tyn -- Сури Аль-Хіджр 15:28, Аль-Мумінун 23:12 та Ас-Саджда 32:7), або він був створений з ПРАХУ (turaab -- Сури Аль Імран 3:59, Аль-Кагф 18:37, Аль-Хадж 22:5, Фатир 35:11 та Ґафір 40:67) чи навіть з ВОДИ (maa' - Сура Аль-Фуркан 25:54). Ось докладні посилання:

(Із ЗЕМЛІ) До самудитів Ми [послали] брата їхнього Саліха. Він сказав: «О народе мій! Поклоняйтеся Аллагу! У вас немає бога, крім Нього! Він зростив вас із землі ( al-ard ) й поселив вас на ній ...” (Сура Гуд 11:61)

وَإِلَى ثَمُود أَخَاهُم صَالِحا قَال يَا قَوْم اعْبُدُوا اللَّه مَا لَكُم مِن إِلَه غَيْرُه هُو أَنْشَأَكُم مِن الأَرْض وَاسْتَعْمَرَكُم فِيهَا ... (سُورَة هُود ١١ : ٦١)

(Із ГЛИНИ) Ось твій Господь сказав ангелам: «Воістину, Я створю людину з сухої глини ( salsaal ), fмулу, затверділого в формі.» (Сура Аль-Хіджр 15:28)

وَإِذ قَال رَبُّك لِلْمَلاَئِكَة إِنِّي خَالِق بَشَرا مِن صَلْصَال مِن حَمَأ مَسْنُون (سُورَة الْحِجْر ١٥ : ٢٨)

(Із ГЛИНИ) Справді, Ми створили людину з глиняного замісу ( tiyn ). (Сура Аль-Мумінун 23:12)

وَلَقَد خَلَقْنَا الإِنْسَان مِن سُلاَلَة مِن طِين (سُورَة الْمُؤْمِنُون ٢٣ : ١٢)

(Із ГЛИНИ) Який створив кожну річ якнайкраще й почав творити людину з глини ( tiyn ). (Сура Ас-Саджда 32:7)

الَّذِي أَحْسَن كُل شَيْء خَلَقَه وَبَدَأ خَلْق الإِنْسَان مِن طِين (سُورَة السَّجْدَة ٣٢ : ٧)

(Із ГЛИНИ) 71 Ось твій Господь сказав ангелам: «Я створю людину з глини ( tiyn ). 72 Коли Я розмірю її та вдихну в неї зі Свого Духу, то впадіть перед нею ниць» (Сура Сад 38:71-72)

٧١ إِذ قَال رَبُّك لِلْمَلاَئِكَة إِنِّي خَالِق بَشَرا مِن طِين ٧٢ فَإِذَا سَوَّيْتُه وَنَفَخْت فِيه مِن رُوحِي فَقَعُوا لَه سَاجِدِين (سُورَة ص ٣٨ : ٧١ و ٧٢)

(Із ПРАХУ) Воістину, Іса перед Аллагом схожий на Адама — Він (Аллаг) створив його (Адама) з праху ( turaab ). а потім сказав тому: «Будь!» — і він є. (Сура Аль Імран 3:59)

إِنَّ مَثَلَ عِيسَى عِنْدَ اللَّهِ كَمَثَلِ آدَمَ خَلَقَه مِن تُرَاب ثُمَّ قَالَ لَهُ كُنْ فَيَكُونُ (سُورَة آل عِمْرَان ٣ : ٥٩)'''

(Із ПРАХУ) Розмовляючи з ним, його товариш сказав: «Невже ти не віруєш у Того, Хто створив тебе (як людину на початку) з праху ( turaab ), потім — із краплі (сперми), а потім зробив тебе чоловіком?» (Сура Аль-Кагф 18:37)

قَال لَه صَاحِبُه وَهُو يُحَاوِرُه أَكَفَرْت بِالَّذِي خَلَقَك مِن تُرَاب ثُم مِن نُطْفَة ثُم سَوَّاك رَجُلا (سُورَة الْكَهْف ١٨ : ٣٧)

(Із ПРАХУ) О люди! Якщо ви перебуваєте в сумнівах щодо воскресіння, то “Ми створили вас спочатку з праху ( turaab ), потім — із краплі сімені (сперми), потім — із кров’яного згустку (зародку), а потім — із частинки плоті, яка має свій образ або ще не має. Так Ми пояснюємо це вам! Ми вкладаємо в лона те, що хочемо, до визначеного строку. Потім Ми виводимо вас звідти дітьми, щоб ви могли досягти зрілості. … » (Сура Аль-Хаджж 22:5)

يَا أَيُّهَا النَّاس إِن كُنْتُم فِي رَيْب مِن الْبَعْث فَإِنَّا خَلَقْنَاكُم مِن تُرَاب ثُم مِن نُطْفَة ثُم مِن عَلَقَة ثُم مِن مُضْغَة مُخَلَّقَة وَغَيْر مُخَلَّقَة لِنُبَيِّن لَكُم وَنُقِر فِي الأَرْحَام مَا نَشَاء إِلَى أَجَل مُسَمّى ثُم نُخْرِجُكُم طِفْلا ... (سُورَة الْحَج ٢٢ : ٥)

(Із ПРАХУ) Аллаг створив вас із праху ( turaab ), потім — із краплі сімені (сперми), а потім зробив вас парами. ... (Сура Фатир 35:11a)

وَاللَّه خَلَقَكُم مِن تُرَاب ثُم مِن نُطْفَة ثُم جَعَلَكُم أَزْوَاجا ... (سُورَة فَاطِر ٣٥ : ١١)

(Із ПРАХУ) Він — Той, Хто створив вас із праху ( turaab ), потім — із краплі сімені, а потім – зі згустку крові. Потім Він виводить вас дітьми,.. (Сура Ґафір 40:67)

هُو الَّذِي خَلَقَكُم مِن تُرَاب ثُم مِن نُطْفَة ثُم مِن عَلَقَة ثُم يُخْرِجُكُم طِفْلا ... (سُورَة غَافِر ٤٠ : ٦٧)

(Із ВОДИ) Він — Той, Хто створив людину з води ( maa ). й дарував їй родичів та свояків. Твій Господь — Всемогутній! (Сура Аль-Фуркан 25:54)'

وَهُو الَّذِي خَلَق مِن الْمَاء بَشَرا فَجَعَلَه نَسَبا وَصِهْرا وَكَان رَبُّك قَدِيراً (سُورَة الْفُرْقَان ٢٥ : ٥٤)

З цих віршів мені стало ясно, що Адам був створений із неживого матеріалу землі. У цьому відношенні Адам відрізняється від Христа, який не був створений із неживого матеріалу землі.

Якщо вивчити додаткові вірші Корану про Христа, можна виявити наступний контраст між Христом та Адамом:

ВІДМІННІСТЬ 4 : Христос був спочатку духом, а потім тілом, тоді як Адам спочатку був тілом, а потім духом. У цьому Христос і Адам більш ніж різні; скоріше вони протилежні один одному.

Ось вірші Корану, які вчать, як дух Аллага брав участь у походженні Христа:

І Мар’ям, доньку Імрана, яка зберегла цноту лона свого. тож вдихнули Ми в нього від Духу Нашого; сприйняла за істину вона слова Господа її та Писання Його, і була вона серед покірних. (Сура Ат-Тахрім 66:12)

وَمَرْيَم ابْنَة عِمْرَان الَّتِي أَحْصَنَت فَرْجَهَا فَنَفَخْنَا فِيه مِن رُوحِنَا وَصَدَّقَت بِكَلِمَات رَبِّهَا وَكُتُبِه وَكَانَت مِن الْقَانِتِين (سُورَة التَّحْرِيم ٦٦ : ١٢)

Та, яка зберегла цноту лона свого, — Ми вдихнули в неї від нашого Духу, зробивши її саму та її сина знаменням для світів! (Сура Аль-Анбія 21:91)

وَالَّتِي أَحْصَنَت فَرْجَهَا فَنَفَخْنَا فِيهَا مِن رُوحِنَا وَجَعَلْنَاهَا وَابْنَهَا آيَة لِلْعَالَمِينَ (سُورَة الأَنْبِيَاء ٢١ : ٩١)

О люди Писання! Не порушуйте релігії вашої та не говоріть про Аллага нічого, крім істини. Адже Месія — Іса, син Мар’ям — лише посланець Аллага та слово Його, донесене до Марії,, та дух від Нього ... (Сура Ан-Ніса 4:171)

يَا أَهْل الْكِتَاب لا تَغْلُوا فِي دِينِكُم وَلا تَقُولُوا عَلَى اللَّه إِلا الْحَق إِنَّمَا الْمَسِيح عِيسَى ابْن مَرْيَم رَسُول اللَّه وَكَلِمَتُه أَلْقَاهَا إِلَى مَرْيَم وَرُوح مِنْه ... (سُورَة النِّسَاء ٤ : ١٧١)

Так чому ж вчить Коран про походження Христа? Аллаг вдихнув в Марію свій Дух, і з цієї причини Христос проголошений Духом від Аллага. Тут важливо те, що Дух від Аллага спочатку вийшов з Аллага в Марію, і тільки потім Христос виник як тіло: Спочатку Дух, а потім тіло!

А як Дух Аллага бере участь у створенні Адама? На додаток до згаданої вище Сури Сад 38:72, я знайшов таку відповідь на це питання в Корані:

28 Ось твій Господь сказав ангелам: «Воістину, Я створю людину з сухої глини, мулу, затверділого в формі. 29 І коли Я розмірю її та вдихну в неї зі Свого Духу, то впадіть перед нею ниць, низько кланяючись!» (Сура Аль-Хіджр 15:28-29)

٢٨ وَإِذ قَال رَبُّك لِلْمَلاَئِكَة إِنِّي خَالِق بَشَرا مِن صَلْصَال مِن حَمَأ مَسْنُون ٢٩ فَإِذَا سَوَّيْتُه وَنَفَخْت فِيه مِن رُوحِي فَقَعُوا لَه سَاجِدِين (سُورَة الْحِجْر ١٥ : ٢٨ و ٢٩)

З цього та інших віршів Корану зрозуміло, що в Адамі, як і в Христі, теж був Дух від Аллага. Однак у випадку з Адамом спочатку відбулося матеріальне формування його тіла, і тільки потім Аллаг вдихнув в це сформоване тіло свій Дух, у той час, як у випадку з Христом все було з точністю до навпаки: Аллаг спочатку вдихнув в Марію свій Дух, а потім Христос з'явився в ній у вигляді немовляти з тілом. Ось чому тільки Христос явлений як Дух від Аллага, але Адам ніде в Корані не представлений як Дух від Аллага.

ПІДСУМОК: Мусульмани кажуть, що Аллаг створив Христа подібним до Адама, без батька. Однак вони не розкривають чотири прихованих відмінності між Христом і Адамом: Христос родився від матері, але Адам не родився від матері; Христос не був створений з землі, але Адам створений з землі. Крім того, Христос був узятий від жінки (Марії), тоді як жінка (Єва) була взята від Адама, і Христос був спочатку Духом, а потім тілом, тоді як Адам був спочатку тілом, а потім Духом.

Коли я виявив ці приховані відмінності між Христом і Адамом в Корані, я прийшов до висновку, що звичайне тлумачення Сури Аль Імран 3:59 не може бути вірним. Христос не повністю подібний до Адама, але, що більш важливо, відрізняється від нього фундаментальним чином. Цю невідповідність можна розширити, порівнявши інші висловлювання Корану про Христа і Адама. Вони змусили мене глибоко засумніватися в рівності природи Христа і Адама, чому вчили мене мої вчителі-мусульмани.

www.Grace-and-Truth.net

Page last modified on December 03, 2023, at 01:39 AM | powered by PmWiki (pmwiki-2.3.3)