Grace and Truth

This website is under construction !

Search in "Ukrainian":
Home -- Ukrainian -- 15-Christ like Adam? -- 008 (Did Christ sin Like Adam did?)
This page in: -- English -- French -- Hausa -- Hindi -- Igbo -- Indonesian -- Kiswahili? -- Malayalam -- Somali -- Telugu -- UKRAINIAN -- Yoruba

Previous Chapter -- Next Chapter

15. ЧИ БУВ ХРИСТОС ПОДІБНИЙ АДАМУ?
Дивовижні Відкриття в Корані

7. Чи грішив Христос, як Адам?


Далі я зосередився на тій події в житті Адама, яка зробила його відмінним від усіх інших людей, а саме на його вигнанні з Небесного Раю. Я запитав себе, що відповідний уривок Корану говорить нам про природу Адама і чи є у щось подібне у природі Христа природа. Для цього я ретельно вивчив те, що говориться про Адама в цьому вірші Корану:

Проте шайтан змусив їх (тобто Адама та його дружину) перечепитись об нього (тобто цієї заповіді Аллага). Тож вони залишили те, що було там, і сказали Ми (тобто Аллаг): «Вийдіть (з Райського Саду вниз на землю)! І одні з вас будуть ворогами для інших! Земля стане для вас притулком і ви матимете там прожиток — до певного часу!» (Сура Аль-Бакара 2:36)

فَأَزَلَّهُمَا الشَّيْطَان عَنْهَا فَأَخْرَجَهُمَا مِمَّا كَانَا فِيهِ وَقُلْنَا اهْبِطُوا بَعْضُكُم لِبَعْض عَدُو وَلَكُمْ فِي الأَرْضِ مُسْتَقَرٌّ وَمَتَاعٌ إِلَى حِينٍ (سُورَة الْبَقَرَة ٢ : ٣٦)

Звичайно, я знову спробував знайти вірші, в яких Коран вчить, що Христос пережив подібне до того, що пережив Адам. Однак, мені не вдалося знайти таких уривків. Тому я прийшов до висновку, що Коран вчить наступним відмінностям між Адамом та Христом:

ВІДМІННІСТЬ 29 : Сатана мав владу над Адамом, проте ніде в Корані ми не знаходимо повідомлень про те, що сатана мав владу над Христом. Тут Адам і Христос знову принципово різні.

ВІДМІННІСТЬ 30 : Сатана змусив Адама та його дружину відступити від Божої заповіді, не послухавшись Бога та з’ївши плід із забороненого дерева. Але Коран не знає такої Божої заповіді, від якої відступився б Христос. Тут також Адам і Христос глибоко відрізняються.

ВІДМІННІСТЬ 31 : Адам згрішив і породив грішних дітей. Але Христос не згрішив, швидше навпаки: він очистив і звільнив (abra'a) хворих від їх забруднюючих хвороб, як ми виявили з нашого аналізу Сури Аль Імран 3:49. Тут Адам і Христос знову настільки глибоко різні, що кожен протилежний один одному.

Нарешті, хоч Адам і Христос обидва були людьми, вони все-таки навіть у цьому відношенні принципово відрізнялися:

ВІДМІННІСТЬ 32 : Адам як чоловік одружився з жінкою (Євою) і з нею породив фізичних дітей. Але Христос як чоловік не одружувався з жодною жінкою і ніколи не виховував жодної фізичної дитини. У цьому Адам і Христос, хоча обоє були людьми, що кардинально відрізняються один від одного.

У Корані ми знаходимо сім віршів, в яких люди в загальному називаються «Banu Adam», тобто «Сини Адама», оскільки всі люди походять від нього. Ось посилання: Сури Аль-Араф 7:26+27+31+35+172 -- Аль-Ісра 17:70 -- i Йа.Сін 36:60. Батьківство першої дитини Адама та його дружини описується таким чином:

«Він — Той, Хто створив вас із єдиної душі й зробив із неї другу до пари, щоб вона знаходила в ній спокій. А коли він зійшовся з нею, то вона понесла легку ношу й ходила з нею. Коли та стала важкою, вони обоє звернулися до Господа свого: «Якщо Ти даруєш нам благочестиву дитину, то ми будемо вдячні Тобі!» (Сура Аль-Араф 7:189)

هُو الَّذِي خَلَقَكُم مِن نَفْس وَاحِدَة وَجَعَل مِنْهَا زَوْجَهَا لِيَسْكُن إِلَيْهَا فَلَمَّا تَغَشَّاهَا حَمَلَت حَمْلا خَفِيفا فَمَرَّت بِه فَلَمَّا أَثْقَلَت دَعَوَا اللَّه رَبَّهُمَا لَئِن آتَيْتَنَا صَالِحا لَنَكُونَن مِن الشَّاكِرِين (سُورَة الأَعْرَاف ٧ : ١٨٩)

Походження всіх людей від Адама та його дружини описано таким чином:

О люди! Бійтесь Господа вашого, Який створив вас із однієї душі та створив із неї другу до пари; а з них ще й інших чоловіків та жінок і розселив їх. (Сура Ан-Ніса 4:1)

يَا أَيُّهَا النَّاس اتَّقُوا رَبَّكُم الَّذِي خَلَقَكُم مِن نَفْس وَاحِدَة وَخَلَق مِنْهَا زَوْجَهَا وَبَث مِنْهُمَا رِجَالا كَثِيرا وَنِسَاء ... (سُورَة النِّسَاء ٤ : ١)

Але про Христа ми ніде не читаємо в Корані про те, що у нього є дружина, або він народив будь-яку фізичну дитину, як Коран згадує, наприклад, про Ноя, Авраама чи Якова. Отже, Адам у цьому плані сильно відрізняється від Христа, хоча вони обоє були людьми.

Ви можете собі уявити, як я був розчарований. Навіть зосередившись на створенні Адама та Христа, я не зміг знайти схожості між ними. Швидше я виявив подальші глибокі відмінності між ними. На той час я втратив будь-яку надію на порятунок стандартної мусульманської інтерпретації Сури Аль Імран 3:49 як такої, що вказує на рівність в природи Христа та Адама. Все ж таки, я зробив останню спробу.

www.Grace-and-Truth.net

Page last modified on December 03, 2023, at 02:35 PM | powered by PmWiki (pmwiki-2.3.3)