Grace and Truth

This website is under construction !

Search in "Ukrainian":
Home -- Ukrainian -- 16-Who Started Islam -- 005 (What are the "Suhuf Ibrahim"?)
This page in: -- English -- Indonesian -- Malayalam -- Russian -- Tamil? -- UKRAINIAN

Previous Chapter -- Next Chapter

16. Хто започаткував Іслам: Авраам чи араби?
Розділ 2. Де жив Авраам?

2.1. Що таке «Сухуф Ібрагім»?


Коран не дає нам конкретної і точної інформації про місця, звідки походив Авраам, або де він жив, або де був похований після смерті. А оскільки в Корані також не зрозуміло, що означає називати Авраама мусульманином, нам потрібно знайти додаткову інформацію про Авраама з інших джерел.

У Корані ми читаємо наступне: «Воістину, це (вчення) міститься в першому сухуфі (сторінках Писання), сухуфі Ібрагіма (сторінках Писання Авраама) і Муси (Мойсея)». (Сура Аль-А'ла 87:18-19) Мусульмани розуміють це так, що послання, дане Мухаммаду в цій Сурі Аль-А'ла (сура № 87 в Корані), можна знайти на сторінках богонатхненного Писання, яке отримали Авраам і Мойсей. Зверніть увагу, що Коран не використовує тут слово «кітаб», що означає «книга», яке часто з'являється в Корані. Скоріше йдеться про «сухуф» (множина від «сахіфат», що означає аркуш або сторінку в книзі Святого Письма). Про Мойсея ми знаємо, що він приніс Китаб (книгу) Таврату (Тори). Це нам доступно, бо іудеї та християни шанують її і зберегли в недоторканості. Але як бути з Сухуф Ібрагім (сторінками Писання Авраама) і Сухуф Муса (сторінками Писання Мойсея)? Мусульмани не в змозі передати нам ці Сухуф (сторінки Писання). Значить, треба шукати десь в іншому місці.

Книга Мойсея, іврит Таврат (Тора), включає 137 розділів про Мойсея (від Вихід 1 до Второзаконня 34). Для нас це Сухуф Муса (сторінки Писання Мойсея), які складають основну частину Тори. У цих івритських Сухуф Муса ви знайдете подробиці про народження і смерть Мойсея, про всю історію того, як Мойсей визволив синів Якова з рабства у фараона в Єгипті, провівши їх через Синайську пустелю до східної частини землі, обіцяної Аврааму, Ісааку і Якову, і як Бог Авраама, Ісаака і Якова через Мойсея відкрив синам Якова в Синайській пустелі свою волю, що становить Шаріат Муса (Закон Мойсея).

Крім того, цей Кітаб (книга) Мойсея, івритський Таврат (Тора), також включає 14 розділів про Авраама (Буття 11-25). Для нас це – Сухуф Ібрагім (сторінки Писання про Авраама), що становлять важливу частину івритського Китабу (книги) Таврату (Тори).

ПРИМІТКА: На сьогоднішній день існують ще три тексти, що дійшли до нас з давнини, в яких йдеться про Авраама. Однак вони були написані набагато пізніше, після того, як з'явилися Тора Мойсея або Євангеліє Христа. Вони були складені прихильниками інших релігій, таких як єретичні єврейські секти, єретичні християнські секти, гностики та містики. Ні ортодоксальні іудеї, ні християни не вважають їх такими, що походять від Бога. Тому вони для нас марні. Але для повноти картини наведемо їх тут:
-- Апокаліпсис Авраама (32 глави), написаний невідомим автором, ймовірно, приблизно наприкінці першого або на початку другого століття після Різдва Христового. Ця книга дійшла до наших днів у давньоруському перекладі (слов'янською мовою).
-- Заповіт Авраама (доступний сьогодні у довшій версії з 20 розділів та у коротшій версії з 14 розділів), написаний невідомим автором, ймовірно, між першим та другим століттям після народження Христа. У своїй довшій версії ця книга збереглася до наших днів у давньогрецьких рукописах, а також у старому румунському перекладі. Коротша версія цієї книги збереглася до наших днів у давньогрецьких рукописах, а також у давньорумунському, коптському, арабському та ефіопському перекладах.
-- Сефер Єцира (5 або 6 коротких розділів). Цей дуже невеликий текст не має імені автора, але єврейські містики приписують його написання Аврааму. На сьогоднішній день існують чотири версії цього тексту в єврейських рукописах, всі вони датовані після 11 століття після народження Христа. Ця книга сильно вплинула на єврейський містицизм (каббалу).

www.Grace-and-Truth.net

Page last modified on December 19, 2023, at 03:49 AM | powered by PmWiki (pmwiki-2.3.3)