Grace and Truth

This website is under construction !

Search in "Ukrainian":
Home -- Ukrainian -- 16-Who Started Islam -- 004 (In what sense was Abraham a Muslim?)
This page in: -- English -- Indonesian -- Malayalam -- Russian -- Tamil? -- UKRAINIAN

Previous Chapter -- Next Chapter

16. Хто започаткував Іслам: Авраам чи араби?
Розділ 1. Що таке Іслам?

1.3. У якому сенсі Авраам був мусульманином?


Основним уривком в Корані, який змальовує Авраама як мусульманина, є Сура Аль-Бакара 2:124-134. Тут Авраам спочатку молився своєму Господу, щоб стати мусульманином разом зі своїми нащадками (2:128), потім Господь Авраама наказав йому підкоритися (тобто стати мусульманином), що він і зробив (2:131), потім Авраам заповів своїм синам та Якову, що Аллах обрав для них їхню релігію і що вони не повинні померти, не ставши для нього мусульманами (2:132), і, нарешті, сини Якова сказали своєму вмираючому батькові, що вони є мусульманами для його (тобто Якова) Бога і для Бога своїх батьків Авраама, а також Ізмаїла та Ісаака як для єдиного Бога (2:133). Характерно, що тут змінюється об'єкт підпорядкування (Іслам). Спочатку це покірність Господу Авраама, потім ненадовго – покірність Аллаху, і нарешті – покірність Богу Якова, Авраама, Ізмаїла та Ісаака. Також у цих віршах чітко не сказано, що мається на увазі під покірністю: чи це позиція серця, чи це тільки утримання від ідолів, чи це щось більше? У сучасному Ісламі відповідь однозначна, але для Авраама в Корані відповідь розпливчаста.

Отже, чи був Авраам, згідно з Кораном, мусульманином? І так, і ні. У подіях життя Авраама, які для нас сьогодні відображали б зміст покори, не вживається слово «мусульманин», а події його життя за Кораном, в яких для Авраама вживається слово «мусульманин», не роз'яснюють, в чому полягає зміст його покори. Щоправда, в уривку з Сури Аль-Бакара 2:124-134 є такі твердження: «Авраам просив у свого Господа слів, які він (Авраам) потім виконував» (2:124), або «Ми (тобто Аллах) зробили дім (який дім?) для людей місцем подорожі і безпекою, і взяли житло Авраама місцем молитви» (2:125), або «Ми уклали договір з Авраамом і з Ізмаїлом, щоб очистити Мій дім для тих, хто обходить, і тих, хто поклоняється, і тих, хто схиляє коліна» (2:125), або Авраам молиться: «Господи наш, пошли серед них посланця, який читав би над ними Твої аяти, і навчив би їх Книзі і Мудрості, і очистив би їх» (2:129). Але в жодному з цих висловлювань насправді не вживається слово «Іслам» у зв'язку з їх змістом. Навпаки, вони відображають те, що справжнє значення Ісламу прийде лише в майбутньому, оскільки Аллаха просять послати до людей після Авраама посланця, який би насправді навчив їх тому, що таке покірний Іслам (2:129).

Якщо підсумувати цей перший напрямок дослідження, то ми прийдемо до того, що Коран зображує Авраама як попереднього або прото-мусульманина, який молився про те, щоб прийшов повноцінний Іслам як щось, що відкриє майбутній посланник. Мусульмани вірять, що цим майбутнім посланцем був араб Мухаммед, який приніс повний Іслам, яким ми його знаємо сьогодні.

Тут важливо зазначити, що ця віра в Авраама як попереднього мусульманина є частиною Ісламу, який започаткували араби за часів араба Мухаммада і після нього. Бо ця віра ґрунтується на віршах Корану, основоположного священного писання Ісламу, який започаткували араби. Це означає, що араби, які започаткували Іслам (араб Мухаммед і його перші арабомовні послідовники), кажуть прихильникам сучасного Ісламу, що Авраам був мусульманином. Але що про це говорив сам Авраам і його перші нащадки?

www.Grace-and-Truth.net

Page last modified on December 19, 2023, at 03:42 AM | powered by PmWiki (pmwiki-2.3.3)