Grace and Truth

This website is under construction !

Search in "Ukrainian":
Home -- Ukrainian -- 16-Who Started Islam -- 010 (Which problems arise from these Koran verses about Abraham and Mecca?)
This page in: -- English -- Indonesian -- Malayalam -- Russian -- Tamil? -- UKRAINIAN

Previous Chapter -- Next Chapter

16. Хто започаткував Іслам: Авраам чи араби?
Розділ 3. Чи відвідував Авраам Мекку?

3.3. Які проблеми випливають з цих віршів Корану про Авраама і Мекку?


Ці вірші Корану викликають низку незрозумілих запитань.

Вони говорять про дім, який Аллах називає «Мій дім» (22:26 і 2:125). У якому сенсі це дім Аллаха? Чи живе в ньому Аллах? Чи він просто належить Йому, як належить Йому вся земля? Як цей будинок став домом Аллаха? Тим, що він увійшов у нього і став жити там, чи тим, що просто сказав, що це його дім?

Це був перший дім, який був поставлений для людей як благословення і як джерело керівництва (3:95). Чи сталося це до приходу Авраама, чи Авраам був першим, хто його збудував? Мусульмани сьогодні ототожнюють цей будинок з Каабою в Мецці, хоча у них є перекази, з яких зрозуміло, що цей будинок зводився неодноразово різними особами впродовж історії, навіть до прийняття Ісламу. Існує навіть переказ (хадіс), який стверджує, що під час потопу Ноя «будинок (тобто Кааба), зведений Адамом, був піднятий до небес, щоб врятувати його від затоплення» водами потопу! (Цитується за Кітаб ат-Табакат аль-Кабір Ібн Са'д. Англійський переклад С. Мойнул Хак. Том 1, стор. 30).

Сказано, що Авраам підняв підвалини будинку (2:127). Чи підняв він попередні фундаменти на більш високе місце, чи він був тим, хто першим побудував фундамент цього будинку?

Неясно, чи був будинок у Бекці, чи будинок був для Бекки (3:95). Мусульмани стверджують, що Бекка сьогодні називається Меккою. Але слово «Мекка» в Корані не зустрічається.

Сказано, що дім Аллаха є забороненим (харам), але Коран не дає вказівок на те, для кого і в якому сенсі він є забороненим (14:37).

Сказано, що Аллах поселив Авраама на місці будинку (2:127), але Авраам сказав Аллаху, що він поселив частину свого потомства у безплідній долині (без рослин) біля будинку Аллаха (14:37). Чи жив Авраам там постійно, чи пішов після того, як поселив там частину своїх нащадків? Кого з нащадків Авраам поселив там? Чому Авраам поселив там частину своїх нащадків? Чому це потомство не жило там, де жив сам Авраам? Мусульмани стверджують, що там були поселені тільки Агар та Ізмаїл. Де ж тоді жили Сарра та Ісаак, коли Авраам поселив Агар та Ізмаїла поруч з будинком? Як Авраам потрапив туди з частиною своєї сім'ї? І куди він повернувся після того, як пішов? Напевно, він колись пішов, тому що сьогодні його могила знаходиться в Хевроні (Палестина), а будинку Аллаха, де сьогодні похований Авраам, не існує.

Цей дім має в собі житло Авраама (3:96), і це житло Авраама слід вважати місцем для молитви (2:125). Чи є ця обитель місцем, де жив сам Авраам, або тільки місцем, де він стояв, коли ремонтував/будував будинок, або коли молився там? Чи знаходиться ця обитель всередині будинку або поруч з ним? Якщо всередині будинку, то чи означає це, що Авраам жив всередині будинку Аллаха? І чи повинні люди молитися всередині будинку або поза ним, або і там, і там, через двозначність у цих двох аятах про житло Авраама?

Цей будинок називається «домом паломництва» (3:96). Хто повинен був ходити туди на прощу? Авраам, чи Ізмаїл, чи Агар? Чи жили там інші люди, крім Авраама і його сім'ї, коли Авраам поселив там частину своїх нащадків?

І, нарешті, Аврааму та Ізмаїлу було наказано через завіт з їх Господом очистити дім Аллаха для обхідників, мешканців, відданих і тих, хто схиляє коліна (22:26 і 2:125). Якщо Авраам залишив там свою дружину і сина, не маючи більше нікого, хто жив би у цій безплідній долині, то для кого він і його син повинні були очищати цей дім? Якщо араби дійсно є нащадками Авраама через Ізмаїла, то коли Ізмаїл був поселений там своїм батьком Авраамом, навколо не було арабів. Або до арабів були інші люди, які повинні були обходити навколо будинку?

Чому в цих віршах нічого не говориться про матір Ізмаїла? Вона повинна була жити десь в іншому місці? Чи могла вона там також молитися?

Ці загадкові питання демонструють, наскільки туманною і мізерною є інформація, яку дають ці вірші Корану про цей аспект мусульманського життя Авраама.

www.Grace-and-Truth.net

Page last modified on December 19, 2023, at 02:31 PM | powered by PmWiki (pmwiki-2.3.3)