Grace and Truth

This website is under construction !

Search in "Ukrainian":
Home -- Ukrainian -- 16-Who Started Islam -- 021 (Is there a beginning of Islam?)
This page in: -- English -- Indonesian -- Malayalam -- Russian -- Tamil? -- UKRAINIAN

Previous Chapter -- Next Chapter

16. Хто започаткував Іслам: Авраам чи араби?
Розділ 5. Чи можна почати Іслам?

5.2. Чи є початок Ісламу?


Арабське слово «початок» означає «al-bad'u» або «al-bidaayatu» або «al-badaa'atu». Жодне з цих слів не зустрічається в Корані. Ось чому Коран ніколи прямо не вчить, що Іслам мав початок, просто тому, що слово «початок» було опущене Кораном. Однак є ряд аятів, які, здається, опосередковано вчать про початок Ісламу. Ось вони:

5.2a) Чи був Мухаммад першим мусульманином? У Корані ми знаходимо наступний вірш про Мухаммада: «Скажи: «Невже я повинен взяти собі в покровителі когось іншого, окрім Аллаха, (який) є (роздільним) творцем небес і землі, і він годує (їжею) і (сам) не годується (їжею)?»». Скажи: «Воістину, мені було велено бути першим з тих, хто підкорився (тобто став мусульманином)!». І ніколи (ніколи) не бути серед прибічників (поклоніння іншим богам, окрім Аллаха)!» (Сура Аль-Анам 6:14). Також наступний уривок дає нам уявлення про те, як Мухаммад бачив себе і розумів свою місію: «161 Скажи: «Воістину, мій Господь наставив мене на прямий шлях, (на) праведну релігію, на віросповідання (міллат) Авраама, (як) ханіфа. І він не був одним із сподвижників (поклоніння іншим богам, окрім Аллаха)». 162 Скажи: «Воістину, моя (ритуальна) молитва і моя (аскетична) відданість, моє життя і моя смерть – Аллаху, Господу світів (людей і джинів)». 163 Немає для нього співтовариша, і з цим мені було наказано, і я перший з мусульман (підкорювачів)» (Сура Аль-Анам 6:161-163).. І, нарешті, ми читаємо в Корані про Мухаммада таке: «11 Скажи: «Воістину, мені було наказано поклонятися Аллаху, щиро (сповідуючи) Йому релігію (Іслам). 12 І мені було наказано, щоб я був першим із мусульман (Посланців)» (Сура Аз-Зумар 39:11-12).. З цих трьох уривків Корану начебто випливає, що Мухаммад був першим з мусульман, тому що йому було наказано бути першим з тих, хто підкорився, при тому, що Аллах – творець небес і землі і не має партнерів. Чи слід розуміти під цим «першим» Мухаммада всіх людей, які коли-небудь жили після Адама, чи тільки тих арабів, які пізніше пішли за прикладом Мухаммада і так само, як і він, підкорилися цьому Аллаху його Корану? Формулювання цих віршів не виключає варіанту, що Мухаммад був найпершою людиною, яка стала мусульманином. Якщо це так, то Іслам розпочинався б саме з араба Мухаммада. Однак тут ми повинні поставити собі ще одне питання, що стосується початку Ісламу:

5.2b) Хто, згідно з Кораном, був першою людиною, яка підкорилася Аллаху як мусульманин? Якщо вивчити аяти Корану про особистостей і людей, які були описані як такі, що підкорилися як мусульмани, то можна отримати наступний список мусульман до Мухаммада, які підкорилися як мусульмани: Люди Книги, тобто християни, іудеї та іудеї (сура Аль-Касида, аят 53:53), тобто християни та іудеї (сура Аль-Касас 28:53); пророки (до Мухаммада) (сура Аль-Маїда 5:44); учні Ісуса (Сура Аль-Імран 3:52 і Аль-Маїда 5:111); Соломон і цариця Савська (Сура Ан-Намль 27:38.42,44 і Ан-Намль 7,31); фараон (сура Юнус 10,90); Йосип (сура Юсуф 12,101); можливо, Лот (сура Ад-Даріят 51,36); Авраам та Ізмаїл (сури Аль-Бакара 2,67.128,131,133 і Ас-Саффат 37:103); Ной (сура Юнус 10:72); і, нарешті, всі, хто на небесах і на землі, добровільно або з примусу підкорилися (сура Аль-Імран 3:83). Цікаво, що в цьому переліку відсутні дві видатні особистості: Мойсей і Христос. У Корані жодного разу прямо не сказано, що ці двоє були мусульманами як Посланці Аллаха. З того, що ми знаходимо в Корані, ми дізнаємося, що Мухаммад точно не був першим мусульманином, який коли-небудь жив, інакше Коран не навчав би Ісламу цих особистостей і людей, які всі жили до Мухаммада. І Авраам згідно з цими висновками також не був першим мусульманином, тому що Ной жив як мусульманин ще до Авраама. Насправді, Коран вчить, що всі мешканці землі і навіть небес підкорилися Аллаху і були або є мусульманами (згідно з сурою Аль-Джинн 72:14, деякі джини є мусульманами). Це означає, що акт підкорення творцеві небес і землі є і був універсально повторюваною подією. Його не розпочав Ной, не розпочав Авраам, не розпочав Йосип, не розпочав фараон, не розпочали пророки до Мухаммада, не розпочали іудеї та християни, не розпочав і сам Мухаммад. Скоріше всі ці особи протягом всієї історії просто повторювали те, що робили інші до них, а саме – підкорялися тільки Аллаху. Це підводить нас до останніх уривків Корану, які ми хотіли б тут згадати, щоб дійти до суті цього питання, чи був початок Ісламу, чи ні.

5.2c) Яка єдина релігія прийнятна для Аллаха? У Корані є два універсальних і, отже, тоталітарних уривки, які ми повинні процитувати на цьому етапі. Обидва можна знайти в одній і тій же сурі, в якій Авраам був заднім числом «навернений» Кораном в мусульманство: «18 Аллах засвідчив, що (воістину) Він – (такий, що) немає бога, окрім Нього. І ангели, і ті, що володіють знанням, (говорять те ж саме?). (Він такий, що Він?) розподіляє частки справедливо (qaa'iman bi-l-quisti). Немає бога, окрім Нього, могутнього (єдиного), мудрого (єдиного). 19 (Воістину) релігія з Аллахом – це ІСЛАМ (тобто покірність), і ті, до кого була ниспослана Книга (Біблії), не розходилися між собою в заздрощах, окрім як після того, як до них прийшло знання. А хто не увірував у чудесні (аяти) Аллаха (що складають Коран), то Аллах швидко зведе рахунки (на Своєму суді)» (Сура Аль-Імран 3:18-19). І другий уривок: «84 Скажи: «Ми увірували в Аллаха і в те, що було ниспослано нам (Коран), і в те, що було ниспослано Аврааму, Ізмаїлу, Ісааку, Іакову і племенам (Ізраїлю), і в те, що було послано Мойсею (Тора), Ісі (Євангеліє) і пророкам (Старий Заповіт) від їх Господа. Ми не робимо різниці між кожним з них, і ми – підлеглі (мусульмани) Йому. 85 А хто шукає іншої релігії, окрім Ісламу (тобто підкорення), то вона не буде прийнята від нього, і він в останні дні буде серед тих, хто зазнав поразки.» (Сура Аль-Імран 3:84-85). Отже, згідно з основоположною книгою арабів, які започаткували арабський Іслам приблизно після 610 року нашої ери, всі інші релігії та вірування, окрім Ісламу, тобто підкорення Аллаху, не рахуються, бо вони марні перед Аллахом. Існуючі релігії за часів Мухаммада, такі як іудаїзм і християнство, також – як і Авраам – були «навернені», щоб насправді бути Ісламом, тільки їх Іслам став окультним або завуальованим через ревниві розбіжності між їхніми прихильниками. Це неперевірене і ретроактивне «навернення» всіх монотеїстичних вірувань, що існували до арабського Ісламу, в те саме, що й арабський Іслам, показує, що не може бути ніякого початку Ісламу, тому що Іслам завжди існував, згідно з цим диктаторським вченням Корану. Існує, однак, остання можливість того, як Іслам все ж таки міг мати початок. Ця можливість розглядається в наступному питанні:

www.Grace-and-Truth.net

Page last modified on December 21, 2023, at 09:35 AM | powered by PmWiki (pmwiki-2.3.3)