Grace and Truth

This website is under construction !

Search in "Ukrainian":
Home -- Ukrainian -- 16-Who Started Islam -- 023 (Answers from the Koran)
This page in: -- English -- Indonesian -- Malayalam -- Russian -- Tamil? -- UKRAINIAN

Previous Chapter -- Next Chapter

16. Хто започаткував Іслам: Авраам чи араби?
Розділ 6. Підсумки та перспективи

6.1. Відповіді з Корану


Хто започаткував Іслам: Авраам чи араби? Ми спробували відповісти на це питання з Південної Індії, уважно розглянувши чотири поняття, з яких складається це питання: Іслам, Авраам, араби і акт започаткування чогось. Ми зіткнулися з безліччю проблем у зв'язку з текстами, до яких зверталися. Тому ми розуміємо, що пані професорки, які порушили це питання, шукали допомоги ззовні. Відповідь не є простою, адже на основі різних джерел ви отримуєте різні відповіді. Тому давайте коротко підсумуємо наші висновки, зосередившись на трьох різних видах джерел, які ми розглянули, окресливши, які відповіді можна дати в контексті кожного з цих джерел.

Почнемо з арабського Корану, оскільки він є основою Ісламу в сучасному світі. У його контексті можна дати три відповіді:

З одного боку, відповідь з Корану може полягати в тому, що Мухаммад започаткував Іслам, оскільки, згідно з Кораном, йому було заповідано бути першим мусульманином (див. 5.2a). Іншою причиною такої відповіді є те, що Мухаммад був людиною, через яку Коран з'явився на світ з того самого моменту, коли до нього дійшли перші слова Корану (див. 4.6a), і без Корану не було б Ісламу в нашому нинішньому розумінні цього терміну. Також арабські послідовники Мухаммада, слухаючи і слухаючись його, були причетні до започаткування Ісламу, бо без них ми не мали б сьогодні Корану (див. 4.6c) і ніхто не знав би, що Мухаммад жив і започаткував Іслам разом зі своїми арабськими послідовниками (див. 4.6a і 4.6b).

З іншого боку, відповіддю з Корану може бути і те, що Авраам започаткував Іслам, адже згідно з Кораном Авраам та Ізмаїл не тільки стали мусульманами (див. 1.2), але й побудували Каабу (див. 3.2). А оскільки Коран через слова, дані Мухаммаду, змінив напрямок молитви з Єрусалиму на Каабу в Мецці (див. 3.6), то араби навколо Мухаммада стали сповідувати Іслам, який Авраам і його син Ізмаїл започаткували багато років тому, як стверджує Коран.

Нарешті, відповідь з Корану може полягати і в тому, що ні Мухаммад, ні Авраам не започаткували Іслам, оскільки Ной був мусульманином до Авраама, а Коран говорить, що всі на небесах і на землі були або є мусульманами (див. 5.2b). А оскільки Коран вчить, що єдиною релігією, прийнятною для Аллаха, є Іслам (див. 5.2c), і що Іслам ґрунтується на вченні Корану про те, що Аллах повсюдно і безперервно починає створювати людей, тим самим встановлюючи перед ним їх обов'язок бути мусульманами, то можна навіть сказати, що сам Аллах почав і безперервно починає Іслам, принаймні, в житті кожної новоствореної людини в минулому, теперішньому і майбутньому (див. 5.3).

Таке спантеличуюче різноманіття відповідей є типовим для Корану. Такі взаємно суперечливі відповіді зустрічаються і у зв'язку з багатьма іншими вченнями Корану, наприклад, у питанні про те, чи повністю Коран складений зрозумілою арабською мовою чи ні (див. 4.3). Хоча в Корані стверджується, що він написаний зрозумілою арабською мовою, це, очевидно, не так, оскільки на початку деяких сур зустрічаються незрозумілі літери, а в лексиці Корану багато неарабських слів. Крім того, якщо детально розібратися з трьома перерахованими вище варіантами, то виявиться, що формулювання віршів Корану, на яких ґрунтуються ці суперечливі відповіді, іноді настільки розпливчасті, що виникає більше проблем, ніж вирішуються. Ми бачили це, наприклад, у зв'язку з віршами Корану, які припускають, що Авраам пішов до Мекки (див. 3.3). Тому ми підозрюємо, що головна причина, чому професорки в Південній Індії не змогли вирішити питання про те, хто започаткував Іслам – Авраам чи араби, має коріння в цій двозначності, розпливчастості, а іноді і відвертій непослідовності багатьох положень Корану. Це, в свою чергу, може бути пов'язано з тим, що Коран не був закінчений як книга, коли Мухаммед помер, а був складений через два десятиліття після його смерті в ході складного і суперечливого процесу після смерті багатьох з його перших сподвижників (див. 4.6c).

www.Grace-and-Truth.net

Page last modified on December 21, 2023, at 09:50 AM | powered by PmWiki (pmwiki-2.3.3)