Grace and Truth

This website is under construction !

Search in "Ukrainian":
Home -- Ukrainian -- 11-Presuppositional Apologetics -- 004 (What do we mean by presuppositional apologetics?)
This page in: -- Chinese -- English -- French? -- German -- Indonesian -- Russian -- Tamil -- UKRAINIAN

Previous Chapter -- Next Chapter

11. Біблійне Введеня в Апологетику Передумов
Як Виявити Основні Недоліки та Приховану Неправду в Нападках на Християнську Віру
РОЗДІЛ 1 – ВВЕДЕННЯ В АПОЛОГЕТИКУ

4. Що ми маємо на увазі під поняттям апологетика передумов?


Пресупозиція (передумова) – це елементарне припущення, на якому ґрунтується будь-яке твердження, дискусія або аргумент. Пресупозиції (передумови) формують широкомасштабну, основну відправну точку, в термінах якої інтерпретується та оцінюється все інше. Як такі, пресуппозиції (передумови) мають найбільший авторитет в мисленні людини, розглядаються як переконання, що найменше піддаються сумніву та мають найвищий імунітет до переосмислення та коригування.

Наприклад, людина може легко змінити свою думку про час доби, виявивши, що його годинник зламався, або що він йде занадто швидко або занадто повільно. Проте набагато важче (однак не можна сказати, що це неможливо) буде переконати когось у тому, що двоє людей, яких він все своє життя вважав своїми рідними батьками, насправді є його прийомними батьками. А тепер уявіть, що хтось говорить вам, що у вас немає батьків. Тобто не просто, що двоє людей, яких ви вважали своїми батьками, не є такими і не те, що насправді у вас є двоє інших батьків, а скоріше цей хтось намагається переконати вас у тому, що у вас взагалі немає батьків. Іншими словами ви як Адам просто з'явилися на світ без матері та батька. Ви навряд чи погодитеся з таким твердженням, вас не переконають ніякі документи або цитати з книг. Це суперечить вашим знанням біології та знанням про те, як народжуються діти. Щоб прийняти таке переконання, вам доведеться зробити величезний зсув в своєму мисленні.

Багато з того, про що ми говоримо або що робимо, супроводжується пресупозиціями (передумовами); іноді вони прописані, але частіше за все вони досить тонкі. Наприклад, твердження «Я не розбивала склянку – це зробила моя сестра!» базується на передумові, що склянка розбита від самого початку. Так які ж передумови є у християн (або повинні бути у нас)? В листі до Колосян 2:8 Павло говорить нам не формувати свої думки та вчинки на традиціях людей та елементарних принципах цього світу, які він називає «порожнім обманом». Замість цього ми повинні брати за основу істину Христа. «Стережіться, щоб ніхто не захопив вас пустими й оманливими ідеями, що йдуть від людських традицій та простих понять цього світу, а не від Христа.» (До Колосян 2:8). Елементарні принципи (прості поняття), на які він посилається, по суті, є передумовами. Як віруючі в Христа, ми не можемо приймати елементарні принципи світу як справжні або як належну підставу для наших думок і дій. До важливості цього моменту ми ще повернемося пізніше.

www.Grace-and-Truth.net

Page last modified on March 22, 2023, at 02:51 PM | powered by PmWiki (pmwiki-2.3.3)