Grace and Truth

This website is under construction !

Search in "Ukrainian":
Home -- Ukrainian -- 14-Christ and Muhammad -- 006 (The Inspiration of Muhammad and of Christ)
This page in: -- Cebuano -- English -- German? -- Hausa -- Igbo -- Indonesian -- Somali -- Telugu -- UKRAINIAN -- Yoruba

Previous Chapter -- Next Chapter

14. ХРИСТА та МУХАММАДА
Відкриття В Корані Про Христа та Мухаммада

'5. Натхнення Мухаммада і Христа


Мухаммад стверджував, що отримав натхнення завдяки ангелу Гавриїлу, вірному духу. У багатьох Традиціях згадується, що кожного разу, коли натхнення надходило на нього, Мухаммад впадав у напівкому. У книзі «аль-Ревая» (al-Rewaya) згадується, що зі свого звичайного стану він змінився й виглядав як п'яниця, майже втративши свідомість. Деякі вчені-мусульмани говорили, що його забрали з цього світу. Абу Хурайра сказав: «Коли натхнення прийшло на Мухаммада, він був вражений страхом». У книзі «аль-Ревая» (al-Rewaya) написано: «На обличчі проявилася депресія й очі опустились. Іноді він глибоко засинав». Омар ібн аль-Хаттаб сказав: «Коли натхнення прийшло на нього, навколо його обличчя почувся шум, схожий на гудіння бджіл». Мухаммада запитали, як він отримав натхнення. Він відповів: «Іноді це приходить на мене, як дзвін дзвонів, що є для мене найважчим видом натхнення; і коли я проходжу, я пам’ятаю, що було сказано».

Мусульманські вчені погоджуються з тим, що Мухаммад «відчував тяжкість кожного разу, коли на нього приходило натхнення; з чола капав холодний піт; іноді він впадав в глибокий сон з червоними очима». Зайд ібн Сабіт казав: «Коли на Мухаммада зійшло натхнення, він сам став важчим. Одного разу його стегно впало на моє стегно, і я клянусь Аллахом, я ніколи не знаходив нічого важчого за стегно Мухаммада. Кожен раз, коли до нього приходило натхнення, коли він був на своєму верблюді, він кульгав і його нога вважалася зламаною; а іноді сідав навпочіпки».(Досконалість в коранічних науках, ас-Суйуті; 1:45-46). Згідно свідчень мусульманських вчених Аллах не розмовляв з Мухаммадом безпосередньо, а спілкувався з ним тільки через ангела Гавриїла. Аллах залишався далеко від нього, навіть під час натхнення.

Однак, Бог ніколи не посилав ангела Гавриїла до Христа, а Христос ніколи не отримував натхнення від третьої особи. Він Сам був втіленням Істини (Сура Мар’ям 19:34), вічним Словом Бога і Духом від Нього, що виходить зсередини Бога, сповненим знання Його волі. Якщо хтось хоче глибоко дослідити волю Бога, він повинен уважно вивчити життя Христа, тому що Він — втілена воля Всемогутнього. Далі Коран говорить нам, що Сам Аллах перед втіленням Христа вчив Його Книзі, Мудрості, Торі та Євангелію:

«Він навчить його Писання, мудрості, Таурату й Інджілю» (Сура Аль Імран 3:48).

وَيُعَلِّمُه الْكِتَاب وَالْحِكْمَة وَالتَّوْرَاة وَالإِنْجِيل (سُورَة آل عِمْرَان ٣ : ٤٨)

Христос знає всі таємниці неба і землі, тому що Аллах розповів Йому все, що було написано в Небесній Книзі (аль-Лаух аль-Махфуз), включаючи всю Тору, Мудрість Соломона та Євангеліє. Отже, Христос був наповнений Словом Божим. Він не говорив нічого, крім слів Бога. Згідно з Кораном, він вимовив слова розради і настанови для Своєї матері відразу після Свого народження, як дорослий:

«І вигукнув з-під неї [Іса]: «Не журись, Господь створив біля тебе струмок!Нахили до себе стовбур пальми й струсони — на тебе посипляться свіжі фініки!Їж, пий та заспокойся! А якщо побачиш якусь людину, то скажи: «Я дала Милостивому обітницю постити й не стану розмовляти сьогодні ні з ким із людей!» (СураМар’ям 19:24-26).

فَنَادَاهَا مِن تَحْتِهَا أَلا تَحْزَنِي قَد جَعَل رَبُّك تَحْتَك سَرِيّا وَهُزِّي إِلَيْك بِجِذْع النَّخْلَة تُسَاقِط عَلَيْك رُطَبا جَنِيّا فَكُلِي وَاشْرَبِي وَقَرِّي عَيْنا فَإِمَّا تَرَيِن مِن الْبَشَر أَحَدا فَقُولِي إِنِّي نَذَرْت لِلرَّحْمَان صَوْما فَلَن أُكَلِّم الْيَوْم إِنْسِيّا (سُورَة مَرْيَم ١٩ : ٢٤ - ٢٦)

Згідно з Кораном, Христос сказав слова Бога, коли Він був ще немовлям. Йому не потрібен був ангел або посередник, тому що Він — Слово Боже і Його Дух. З цієї причини сила Бога діяла в Синові Марії, створюючи, зцілюючи, прощаючи, втішаючи та відроджуючи.

На закінчення відзначимо, що натхнення Мухаммада в Корані і традиціях було узагальнено в шаріаті (ісламському законі), який містить всі божественні постанови та заборони. Останньою формою натхнення для Мухаммада стали «книги»: Коран й традиції (Хадиси), коротко викладені в Шаріаті.

Натхнення Христа — це «Його власне Я». Його Євангеліє — це не закон, а одкровення Його життя, опис Його Особистості. Більш того, Христос дарував Своїм послідовникам силу Святого Духа, щоб вони могли виконувати Його заповіді. Його учні не вірять в першу чергу в книги або релігію і не живуть за законом; набагато більше вони вірять в людину. Вони міцно тримаються за Христа особисто і слідують за Ним. Христос є натхненням від Бога.

www.Grace-and-Truth.net

Page last modified on November 08, 2023, at 02:00 AM | powered by PmWiki (pmwiki-2.3.3)