Grace and Truth

This website is under construction !

Search in "Ukrainian":
Home -- Ukrainian -- 16-Who Started Islam -- 013 (In what directions have Muhammad and the early Muslims performed their prayers?)
This page in: -- English -- Indonesian -- Malayalam -- Russian -- Tamil? -- UKRAINIAN

Previous Chapter -- Next Chapter

16. Хто започаткував Іслам: Авраам чи араби?
Розділ 3. Чи відвідував Авраам Мекку?

3.6. У яких напрямках здійснювали свої молитви Мухаммад і перші мусульмани?


Коли мусульмани виконують свої молитовні обов'язки, їм доводиться стояти обличчям до кибли, тобто особливого напрямку молитви. Перша кибла була в напрямку Байт аль-Макдіс (будинок Святині, тобто місце, де стояв храм Соломона в Єрусалимі до його руйнування, відновлення і остаточного знищення в 70 році н.е.), друга кибла, яка є обов'язковою для мусульман в даний час, – в напрямку Байт Аллах (будинок Аллаха, тобто Кааба в Мецці, яку нібито побудував пророк Авраам), третя кибла – в напрямку Кааби в Мецці (тобто Кааба в Мецці, яку нібито побудував і/або перебудував Авраам), і, нарешті, місце, де відбулася ця зміна кибли, мечеть Мухаммеда в Медині, називається мечеттю двох киблів. У цій мечеті Мухаммад і мусульмани спочатку почали молитися в напрямку Храму Божого в Єрусалимі, і під час молитви Мухаммад, як кажуть, отримав вірш про зміну кибли, а потім він і мусульмани, які були з ним у цій мечеті в Медині, змінили свій напрямок молитви на 160° (з півночі на південь) на нову киблу в Мецці. Ця зміна кибли відбулася в Раджабі 2 року по хиджрі (= січень 624 року н.е.) після одкровення сури Аль-Бакара 2:144.

Така зміна Кібли викликає наступні питання, які викликають подив: Чому Мухаммад і мусульмани молилися обличчям до Єрусалиму (в Палестині) протягом майже 14 років після того, як Мухаммад отримав своє перше одкровення (близько 610 р.х.), якщо Аллах весь цей час знав, що його дім знаходиться в Мецці і мусульмани повинні були молитися в цьому напрямку? Чому Аллах не наказав Мухаммаду молитися в напрямку Мекки з самого початку його кар'єри пророка? Чи вводив Аллах Мухаммада в оману в перші роки його пророцтва, не вказуючи йому на цю неправильну киблу? Або ж Мухаммад вибрав першу киблу, щоб догодити іудеям і таким чином привернути їх до Ісламу? Чи пов'язана зміна кибли з розчаруванням Мухаммада в деяких євреях Медіни (бану Куянука), які незабаром після цього не захотіли допомагати йому боротися з ворогами з Мекки в битві при Бадрі (в Рамадані 2 хіджри = березень 624 р.х.), і тому Мухаммад воював проти них відразу ж після перемоги при Бадрі, вигнавши цих євреїв як інакомислячих з Медіни (також в Рамадані 2 хіджри = березень 624 р.х.)? На ці питання дуже важко відповісти в контексті Корану та Ісламу. Вони роблять уявлення про те, що Авраам започаткував Іслам, навіть якщо обмежити свою увагу виключно джерелами арабського Ісламу, ще більш складним для захисту після всього, що ми бачили до цього часу. Але є ще один рівень труднощів, до якого ми зараз перейдемо.

www.Grace-and-Truth.net

Page last modified on December 20, 2023, at 03:36 AM | powered by PmWiki (pmwiki-2.3.3)