Grace and Truth

This website is under construction !

Search in "Ukrainian":
Home -- Ukrainian -- 16-Who Started Islam -- 028 (The message of the Suhuf Ibrahim: What did the God of Abraham start?)
This page in: -- English -- Indonesian -- Malayalam -- Russian -- Tamil? -- UKRAINIAN

Previous Chapter

16. Хто започаткував Іслам: Авраам чи араби?

7.2. Послання «Сухуф Ібрагім»: З чого почав Бог Авраама?


З вищесказаного видно, що Сухуф Ібрагім (сторінки Писання про Авраама) в єврейській Таврат Муса (Тора Мойсея) – це, по суті, сімейна історія Авраама і його дружини, тобто Сіра Авраама і Сарри. Щоб підсумувати загальне послання цих Сухуф Ібрагім, ми зосередимося на тому, як Господь звертався і що говорив Аврааму і його дружині Саррі, і як в цих зустрічах Господь став Богом Авраама. Підсумовуючи ці події, ми знайдемо відповідь на питання, з чого починався Бог Авраама.

У главі 2 вище ми відзначали, що в Корані не згадуються географічні подробиці про те, де жив Авраам і куди він подорожував. Крім того, 242 аяти Корану про Авраама не дають ніякої хронологічної інформації, яка б дозволила впорядкувати події з життя Авраама в їх історичній послідовності згідно з аятами Корану. Зовсім по-іншому йде справа в Сухуфі Ібрагіма. Там ви знайдете відомості про вік Авраама і його дружини Сарри у зв'язку з низкою подій їхнього життя, які описані в Сухуф Ібрагім. Ці хронологічні подробиці свідчать про те, що уривки в Сухуф Ібрагім відповідають порядку подій у житті Авраама і Сари. Підсумовуючи послання Сухуф Ібрагіма, ми будемо дотримуватися цього хронологічного порядку.

Також ви помітите, що в Сухуф Ібрагіма відбулася зміна імен Авраама і Сарри. Спочатку їхні імена були Аврам і Сара, які пізніше були змінені Господом на Авраам і Сарра. Цій особливій характеристиці Сухуф Ібрагім ми зберігаємо вірність і в наступних ключових подіях з життя Авраама і Сарри:

7.2a) Коли Авраму виповнилося 75 років, Господь послав його до землі обітованої: Перша правда про Аврама полягає в тому, що Господь не послав його до свого народу, як багатьох пророків, яких пізніше посилали до свого народу як посланців від Господа. Скоріше, Аврама було відіслано від його народу, тому що Господь хотів почати щось радикально нове з Аврамом і через нього. Це можна побачити на початку життєпису Аврама: «1 І сказав Господь до Аврама: «Вийди з твого краю, і від родичів твоїх, і від дому батька твого, до землі, яку Я покажу тобі. 2 І зроблю тебе народом великим, і поблагословлю тебе, і зроблю ім'я твоє великим, так що ти будеш благословенням. 3 Благословлю тих, хто тебе благословляє, а того, хто тебе безчестить, Я прокляну, і в тобі благословляться всі племена землі» (Буття 12:1-3). Тут Господь наказує Авраму покинути рідне місце і сім'ю. Це повеління пов'язане з обітницею Господа Авраму: він сам стане великим народом або нацією, він буде благословенний і він буде благословенням для всього людства. Отже, причина, чому Аврама Господь не послав до свого народу, як усіх інших пророків, полягала в тому, що Господь хотів через нього започаткувати новий, особливий народ. Це робить Аврама унікальним серед тих, кого посилав Господь.

Аврам послухався цього Господнього наказу: «4 І пішов Аврам, як сказав йому Господь, і Лот пішов з ним. Аврамові було сімдесят п'ять літ, коли він вийшов із Харрану. 5 І взяв Аврам Сару, жінку свою, і Лота, сина брата свого, і весь їхній маєток, що вони зібрали, і народ, що вони придбали в Харані, і рушили вони до Ханаанського Краю. 6 І перейшов Аврам той край аж до місця в Сихемі, до дуба Морехового. А ханаанеяни на той час були в тому краї. 7 І з'явився Господь Аврамові та й сказав: «Насінню твоєму (тобто потомству) дам Я цю землю». І збудував він там жертівника Господеві, що з'явився йому» (Буття 12:4-7). Землею, куди послав його Господь, була земля Ханаанська, яка сьогодні називається Палестина або Ізраїль. Прийшовши туди, Господь не тільки говорив з Аврамом, але Господь явився Авраму. Це означає, що Господь прийшов до Аврама, щоб поговорити з ним безпосередньо. Що Він сказав йому? Що у Аврама не тільки буде потомство, але це потомство також отримає цю землю Ханаанську, до якої він дійшов.

7.2b) Коли Аврамові було від 75 до 85 років, Господь підтвердив Свої обітниці, дані йому: Прийшовши до землі, куди послав його Господь, Аврам вирушив на південь. Провівши деякий час в Єгипті, де у Аврама і Сари виникли проблеми з фараоном, з яких їх врятував Господь (Буття 12:1-20), він повернувся в землю Ханаанську, де розлучився зі своїм племінником Лотом (Буття 13:1-3). Таким чином, Аврам і його дружина Сара не тільки покинули рідну землю і більшість своїх родичів, але тепер вони розлучилися з усіма своїми родичами, як і говорив йому Господь на початку. Лот зі своїми слугами обрав родючу долину Йордану, а Аврам зі своїми слугами переселився в менш родючу гірську країну Ханаан. Далі ми читаємо: «14 І сказав Господь до Аврама, як відійшов від нього Лот: «Підведи очі твої і поглянь з того місця, де ти перебуваєш, на північ і на південь, і на схід і на захід, 15 бо всю землю, яку ти бачиш, Я дам тобі і твоєму потомству навіки. 16 І зроблю Я потомство твоє, як порох земний, так що коли можна порахувати порох земний, то й потомство твоє можна порахувати» (Буття 13:14-16). Зверніть увагу, що Господь не говорить Авраму, що він повинен проповідувати іншим людям, як звичайні пророки. Навпаки, Господь дає додаткові подробиці щодо Своїх обітниць Авраму: він повинен був отримати не тільки частину Ханаанської землі, а всю її, а його потомство не просто стане народом, а буде незліченним.

Минали роки, а у Аврама і Саріґи не було нащадків. Вони дуже хотіли мати сина. Тому Аврам почав сумніватися і занепокоївся. Про цю ситуацію ми читаємо: «1 ... було слово Господнє до Аврама у видінні: «Не бійся, Авраме, Я – твій щит, нагорода твоя буде дуже велика». 2 А Аврам сказав: «Господи, Господи, що даси мені, бо я бездітний, а спадкоємець дому мого – Еліезер із Дамаску?» ... 4 І ось слово Господнє було до нього: «Не буде тобі цей чоловік спадкоємцем, спадкоємцем твоїм буде твій рідний син». 5 І вивів він його надвір та й сказав: Поглянь на небо, і порахуй зорі, якщо ти вмієш їх рахувати. І промовив до нього: «Так буде твій нащадок». 6 І повірив він Господеві, і Він порахував йому це за праведність» (Буття 15:1-5). Дивовижно, що Господь не покарав Аврама за його сумніви, а навпаки, заохотив його і надалі довіряти Господу. Крім того, Він зробив Свої обітниці Авраму ще більш точними: Господь пообіцяв йому, що у нього буде син, і його потомство буде численним, як зорі на небі. Як відреагував Аврам? Він повірив і довірився Господу, який зарахував йому це як праведність. Це революційна духовна істина: ви не стаєте праведниками, слухаючись Господа, але ви стаєте праведниками, вірячи в Господа і довіряючи тому, що Він вам обіцяє. На цьому фундаменті праведності по вірі побудовано все Інджіль аль-Масіх (Євангеліє Христа). Цей уривок закінчується ще однією деталлю: «Того дня Господь уклав заповіта з Аврамом, говорячи: «Нащадкам твоїм даю оцю землю від ріки Єгипетської аж до великої ріки, ріки Євфрату...» (Буття 15:18). Тут Бог не просто дав обіцянку, а уклав з Аврамом завіт, в даному випадку односторонній договір, в якому частка Аврама буде полягати в тому, що його нащадки будуть володіти всією землею і нічого більше з боку Аврама не вимагається, крім його довіри і віри в Господа, що Він виконає Свої обіцянки.

7.2c) Коли Авраму виповнилося 85 років, його дружина Сара і він сам намагалися самостійно вирішити проблему бездітності: Незважаючи на всі ці обітниці і навіть на завіт Господній з ним, сумніви Аврама і його дружини не припинялися. Зрештою, вони захотіли виробити власне рішення. Ось що вони зробили: «1 А Сара, жінка Аврамова, не вродила йому дітей. Була в неї рабиня єгиптянка, на ім'я Агар. 2 І сказала Сара до Аврама: «Ось Господь не дав мені породити дітей. Увійди до моєї рабині, і, може, від неї я завагітнію. І послухав Аврам голосу Сари. 3 І прожив Аврам десять років у Ханаанському Краї, і взяла Сара, жінка Аврамова, Агар, єгиптянку, рабиню свою, і дала її Аврамові, чоловікові своєму, за жінку. 4 І ввійшов він до Агар, і зачала вона. І побачила вона, що завагітніла, і з погордою глянула на пані свою» (Буття 16:1-4). Це хитрість, до якої вдалися Сара та її чоловік Аврам, щоб мати потомство. Результатом стало те, що Сара стала ревнувати до своєї служниці Агар і ставилася до неї жорстоко, аж до того, що Агар втекла від неї в пустелю.

7.2d) Коли Аврамові було 86 років, народився син його Ізмаїл: Там, у пустині, Ангел Господній знайшов Агар і сказав їй: 9 ... «Повернися до своєї пані, і підкорися їй». 10 І промовив до неї Ангол Господній: «Я розмножу потомство твоє так, що його не можна буде перелічити за безліччю». 11 І сказав їй Ангел Господній: Ось ти завагітніла, і породиш сина. І даси йому ім'я Ізмаїл, бо Господь вислухав твою скорботу. ... 15 І породила Агар сина Аврамові, і назвав Аврам ім'я синові своєму, що вродила Агар, Ізмаїл. 16 І був Аврам вісімдесят шість літ, коли породила Агара Аврамові Ізмаїла.» (Буття 16:9-11 та 15-16) Це дивовижний поворот подій. Жінку, навіть рабиню, розшукує Бог через ангела Господнього, який дає Агарі не тільки настанови, але й неймовірні обітниці! Вона народить сина, ім'я якому Ізмаїл вибрав сам ангел Господній, а потомство Агар від її сина розмножиться так, що і їх ніхто не зможе порахувати. Це зворушливе свідчення милосердя і лагідності Господньої. Не було вини служниці Агар, що Аврам і Сара намагалися обдурити Господа, щоб кривим шляхом вирішити проблему своєї бездітності. Тому Агар не була покарана, а навпаки, була благословенна на тривале і численне потомство.

7.2e) Коли Аврааму було 99 років, Господь став Богом Авраама і пообіцяв йому сина від його безплідної дружини Сари: Після цієї події Сухуф Ібрагім мовчить про те, що сталося потім. Лише через тринадцять років Господь знову втрутився. Читаємо: «1 Коли Аврамові виповнилося дев'яносто дев'ять років, з'явився Господь Аврамові і сказав йому: «Я Бог Всемогутній, ходи переді мною і будь непорочний. 2 І вчиню заповіта Мого між Мною та тобою, і розмножу тебе вельми. 3 І впав Аврам на лице своє. І промовив до нього Бог: «Ось Мій заповіт з тобою, і ти будеш батьком багатьох народів. 5 І не будеш ти більше називатися Аврамом, а будеш називатися Авраамом, бо Я зробив тебе батьком багатьох народів. ... 7 І покладу заповіта Мого між Мною та тобою і твоїм потомством по тобі по всі покоління їхні на вічний заповіта, щоб БУТИ БОГОМ ТВОЇМ і (Богом) твого потомства по тобі. 8 І дам Я тобі та твоїм нащадкам по тобі землю твого перебування, увесь Ханаанський Край, на вічне володіння, і буду їм БОГОМ» (Буття 17:1-5 і 7-8). Знову ж таки, це дивовижний поворот подій. Господь не покарав Аврама за його кривий задум обдурити Бога, щоб отримати потомство через служницю своєї дружини. Він лише отримав застереження ходити перед Господом і бути досконалим, тобто дотримуватися тільки і виключно того, що Господь наказує і обіцяє йому. Це глибоко зворушило Аврама, і тому він впав на своє обличчя від страху. Він очікував, що його судитимуть і засудять за непослух Господу. Але замість цього Бог поновив йому Свою обітницю про потомство і дав Авраму нове ім'я Авраам, що означає «батько народів». І тоді Господь став БОГОМ АВРААМА! Цим Бог в унікальний спосіб зв'язав себе з Авраамом і з його нащадками, щоб відтепер називатися Богом Авраама. Тим самим Він став також Богом цього майбутнього народу, який походитиме з насіння Авраама: нового народу, БОЖОГО НАРОДУ. Це те, що Бог Авраама хотів почати з Авраама і через Авраама. Також Господь відновив обітницю про те, що Авраам і його потомство прийдуть у володіння землею, якою ходив Авраам, тобто землею Ханаанською.

І після встановлення знаку цього заповіту, яким було обрізання крайньої плоті всіх членів сім'ї Авраама чоловічої статі, Бог пішов ще на один крок далі. Ми читаємо: «15 І сказав Бог до Авраама: Щодо Сари, жінки твоєї, то не будеш називати її ім'я Сара, але Сарра буде їй ім'я. Я поблагословлю її і поблагословлю її. 16 Я поблагословлю її, і більше того, дам тобі від неї сина. Я поблагословлю її, і вона стане народом, і походять від неї царі народів. 17 І впав Авраам на лице своє, і засміявся, і сказав сам до себе: «Чи народиться дитина в чоловіка, якому сто років? Чи Сара, якій дев'яносто років, почне дитину?» 18 І сказав Авраам до Бога: «О, якби Ізмаїл жив перед Тобою! 19 Бог відказав: Ні, але Сарра, жінка твоя, породить тобі сина, і ти даси йому ім'я Ісаак. І покладу Я з ним заповіта Свого, як заповіта вічного для потомства його по ньому. 20 А щодо Ізмаїла, то Я вислухав тебе, і ось Я поблагословив його, і зроблю його плідним, і розмножу його дуже. Він породить дванадцять князів, і Я зроблю його великим народом. 21 А з Ісааком, котрого Сарра породить тобі о цій порі наступного року, Я встановлю заповіта Свого» (Буття 17:15-21). Це був намір Бога від самого початку, дати Авраамові дитину від його неплідної дружини, як знак на віки вічні, що Бог стоїть біля витоків цього нового народу. Однак через їхню хитрість з Агар та Ізмаїлом Господу довелося явно розставити все на свої місця. Тепер Бог показав, що Він хоче встановити Свій завіт з нащадками Авраама від його вірної дружини Сарри. Оскільки обидва вони були дуже старі, ця Божа обітниця викликала у Авраама здивований сміх. Тому Бог сказав йому, що ім'я його сина від Сарри буде означати сміх, адже ім'я «Ісаак» буквально означає «Він сміється», тобто Авраам сміється з цієї неймовірної Божої обітниці. Також, зважаючи на Ізмаїла, який вже народився від Агар, Бог обіцяв розмножити і його. Однак Бог перечив Аврааму, постановивши, що Його завіт з Авраамом перейде тільки через його спадкоємця від його вірної дружини Сари.

7.2f) Коли Аврааму виповнилося 100 років, від його безплідної дружини Сарри народився Ісаак, а Ізмаїл був відісланий з матір'ю: Через рік саме так і сталося. Те, що Господь передрік Аврааму і Саррі, збулося. Ось подробиці: «1 І відвідав Господь Сару, як сказав був, і вчинив Господь Сарі, як обіцяв був. 2 І зачала Сарра, і породила Авраамові сина в старості його, того часу, про який говорив йому Бог. 3 І дав Авраам ім'я синові своєму, що народився в нього, якого вродила йому Сарра: Ісаак. ... 5 І був Авраам ста років, коли народився в нього син його Ісаак» (Буття 21:1-3 і 5). Ніколи не сумнівайтеся в слові і обітницях Божих! Господь, Бог Авраама, унікальний тим, що Він абсолютно правдивий і вірний. Йому неможливо збрехати! І ці вірші підтверджують цю характеристику Бога Авраама. Його обіцянка, дана роком раніше, була правдивою, і Він був вірним, дозволивши цьому чуду в Саррі відбутися. Вона була неплідною, і по-людськи для неї було неможливо виносити дитину. Можливо, саме тому ім'я Авраама не згадується у зв'язку із зачаттям Ісаака. Лише у зв'язку з народженням Ісаака згадується Авраам. З цієї причини пізніше потомство Авраама від Ісаака іноді називали «синами Господніми» (див. наприклад в Торі: Второзаконня 14:1 «Ви сини Господа, Бога вашого»).

Потім два сини Авраама виросли. Неминуче виникало суперництво і ревнощі. Нарешті Сарі, як господині, це набридло. Вона зажадала від Авраама відпустити Агар разом з нею і його сином Ізмаїлом. Це дуже не сподобалося Аврааму. Однак тут знову втрутився Бог: «12 І сказав Бог до Авраама: "»е гнівайся через хлопчика та через невільницю твою. Все, що скаже тобі Сара, роби, як вона тобі скаже, бо через Ісаака буде названий твій нащадок. 13 І Я зроблю народ із сина невільниці твоєї, бо він твій нащадок. 14 І встав Авраам рано-вранці, і взяв хліб та шкуру води, і дав Агар, і поклав їй на плече, і дитину, і відпустив її. І пішла вона, і блукала в пустині Вірсавії» (Буття 21:12-13). У певному сенсі це і є покарання, на яке Авраам очікував весь цей час. Але тепер воно прийшло в такій формі, якої він не очікував. Йому було дуже боляче виганяти свого первістка разом з матір'ю в пустелю. Але до цього часу він засвоїв урок: ніколи не сперечатися з Господом, який сповнений правди, вірності і милосердя. Тому він довірив Ізмаїла та Агар під опіку цього Господа, який допомагав йому в багатьох складних ситуаціях.

Саме так і сталося. Хлопчик і його матрір дуже страждали від нестачі води. Хлопчик несамовито плакав. Але втрутився Бог: «17 І почув Бог голос хлопчика, і озвався Ангел Божий з неба до Агар і сказав їй: «Що тебе турбує, Агар? Не бійся, бо Бог почув голос хлопця, де він є. 18 Устань! Підніми хлопчика, і тримай його міцно рукою своєю, бо Я зроблю його великим народом. 19 І розплющив їй Бог очі, і побачила вона криницю з водою. І пішла вона, і наповнила шкіру водою, і дала хлопцеві напитися. 20 І був Бог з хлопцем, і він виріс. І жив він у пустині, і став вправним у стрільбі з лука. 21 І жив він у Паранській пустині, і взяла йому мати його жінку з єгипетського краю» (Буття 21:17-21). Тут ми знову бачимо милосердя і лагідність Бога Авраама в дії. Він не залишив цього первістка Авраама помирати в пустелі, але допоміг його матері і йому самому вижити і відновити впевненість через чудову обітницю. В результаті, хоча Ізмаїлу більше не було дозволено жити з Авраамом, він виріс сильним і енергійним чоловіком і згодом заснував цілий народ – ізмаїльтян. З точки зору Авраама, однак, це був ще один крок у виконанні початкового наказу Господа, а саме: залишити всіх своїх родичів і почати новий народ тільки з Сарою, своєю вірною дружиною. Авраам був слухняний і в цьому пункті. Але було ще одне випробування, яке йому належало пройти, і воно виявилося найважчим.

7.2g) Коли Аврааму виповнилося 100 років, Бог наказав йому принести в жертву свого сина Ісаака, щоб перевірити його страх Божий: Ми завершуємо цей короткий виклад послання Сухуфа Ібрагіма тим, що підходимо до найскладнішої і найболючішої події в житті Авраама. Бог попросив Авраама зробити щось жахливе. Ось що ми читаємо: «1 Після цього Бог випробував Авраама і сказав йому: «Аврааме!» А він відповів: «Ось я». 2 Він сказав: «Візьми сина твого, єдиного твого, Ісаака, якого ти любиш, і піди в землю Морію, і принеси його там на цілопалення на одній із гір, про які Я скажу тобі. 3 І встав Авраам рано-вранці, і осідлав осла свого, і взяв із собою двох своїх юнаків, і сина свого Ісаака. І нарубав він дров для цілопалення, і встав, і пішов на те місце, про яке сказав йому Бог» (Буття 22:1-3). Після всіх цих десятиліть очікування сина від своєї безплідної дружини Сарри, і після пережитого чуда, що Бог дав йому сина, незважаючи на їхній похилий вік, Бог прийшов і попросив його зробити цю страшну річ. Як відреагував Авраам? Тим часом, побачивши, як Господь розправився з Содомом і Гоморрою (про що ми тут не будемо говорити) і побачивши велику силу Божого творіння у народженні його сина Ісаака, він навчився довіряти цьому всемогутньому Богу. Тому він послухався на місці, ні в чому не ставлячи під сумнів Бога. Він повністю довіряв цьому Богові, якого він пізнав як правдивого, вірного і милосердного. Він пішов зі своїм сином Ісааком на призначене місце, побудував жертовник для принесення цілопалення, поклав дрова на жертовник і прив'язав Ісаака до дерева, щоб убити його, а потім спалити разом з дровами як цілопалення для свого Бога.

Коли ж Авраам збирався заколоти сина свого Ісаака, сталося щось несподіване: «11 А Ангел Господній озвався до нього з неба й сказав: «Аврааме, Аврааме!» А він відповів: «Ось я». 12 І промовив: «Не накладай руки своєї на хлопця, і не роби йому нічого, бо тепер я знаю, що ти боїшся Бога, бо не приховав від мене сина твого, єдиного твого сина. 13 І звів Авраам очі свої, і глянув, і ось позаду нього йде баран, зачеплений у гущавині за роги свої. І пішов Авраам, і взяв того барана, і приніс його в цілопалення замість сина свого» (Буття 22:11-13). Цей уривок доводить, що Авраам не помилився, довірившись своєму Богові, Господу! Він дійсно був милосердним, пощадивши життя свого сина Ісаака, і саме Він просив Авраама принести в жертву свого сина Ісаака, бо Бог втрутився саме в той момент, щоб врятувати життя Ісаака. Це надзвичайно зміцнило віру і довіру Авраама до свого Бога.

Бог тоді унікальним чином відреагував на цю готовність Авраама принести свого сина в жертву Господеві: «15 І кликнув до Авраама Ангол Господній вдруге з неба 16 та й сказав: «Самим Собою присягаюся, говорить Господь, що за те, що ти вчинив це і не утаїв сина твого, єдиного твого сина, 17 то Я напевно поблагословлю тебе, і Я напевно розмножу потомство твоє, як зорі небесні та як пісок, що на морському березі. І оволодіє насіння твоє (тобто потомство) брамою ворогів його, 18 і благословляться в нащадках твоїх усі народи землі, бо ти послухався голосу Мого» (Буття 22:15-18). Коли ми вимовляємо клятву, ми зазвичай апелюємо до чогось більш могутнього, ніж ми самі. Бог, однак, не має нічого могутнішого за себе, до чого можна було б апелювати. Тому Він клянеться Самим Собою, бо є абсолютно правдивим і вірним. Бог дав Авраамові не просто благословення-побажання, а цілком надійне благословення-клятву, присягнувши, що Він, як всемогутній Бог, обов'язково благословить його і що від Авраама через Ісаака прийде одне насіння, в якому благословляться всі народи землі. Цим насінням є Христос, якого Бог послав у світ як джерело благословення для всіх народів землі. У Христі Бог сам взяв на себе виконати те, що не дав виконати Авраамові: Бог віддав свого єдинородного сина Ісуса Христа в жертву на Голгофському хресті замість нас, щоб ми могли отримати прощення і вічне життя. (Це сталося на тому самому місці, де Авраам ледь не приніс у жертву свого сина Ісаака). Ми повинні були бути засуджені Богом на віки вічні і вкинуті в пекельний вогонь. Але Бог Авраама у Своїй незбагненній милості і благодаті дозволив Своєму рідному синові, якого Він любив набагато більше, ніж Авраам любив Ісаака, померти замість нас, щоб подолати наш гріх, наш смертний вирок і владу сатани, який бажає нашої загибелі. Воскресивши Ісуса Христа з мертвих, Бог Авраама довів, що смерть Його Сина була для нашого виправдання і спасіння. Нам більше не потрібно боятися гріха, смерті та пекла, бо вірою в Христа ми маємо запевнення спасіння до вічного життя. Ця істина, яка змінила весь світ, була натякнута і провіщена в цій завершальній події в житті Авраама, яку ми тут перераховуємо. Це було метою в житті Авраама: він мав бути засновником народу, з якого вийде цей Спаситель світу, а саме нащадки Авраама через Ісаака та Якова; і своїм обітованим сином Ісааком цей Авраам мав провістити найбільшу подію в Божій історії спасіння, а саме заступницьку смерть Христа на хресті за наші гріхи. Ось чому Авраам був і є такою унікальною Божою людиною, настільки, що Господь вирішив назвати цю людину Богом Авраама!

7.2h) Підсумок: Отже, в чому полягає послання Сухуфа Ібрагіма? Бог не послав Авраама до вже існуючого народу, як він робив це з багатьма пророками до і після нього, щоб закликати цих грішників до покаяння. Ні, Бог хотів через Авраама і його дружину Сарру започаткувати щось зовсім нове, а саме новий народ, Свій власний народ, з якого і серед якого Він пошле свого Спасителя і Господа для спасіння не тільки Свого народу, але і всіх тих, хто вірує в Спасителя Божого Ісуса Христа. Для досягнення цієї мети Авраам повинен був послухатися цього Бога, і зробити те, що Він хотів від нього, а саме відокремити себе від усіх інших людей у світі, започаткувати абсолютно самостійний новий Божий народ. Для цього він повинен був залишити свою батьківщину, своїх родичів і прийти в нову землю, в обітовану землю Ханаанську. І там йому довелося розлучитися зі своїм племінником Лотом. Потім, після того, як Бог чудесним чином зробив так, що у його безплідної і дуже старої дружини Сарри народився син Ісаак, Аврааму також довелося розлучитися з Ізмаїлом, якого Авраам породив, намагаючись зробити те, чого Бог не робив стільки років, а саме – дати йому нащадка.

Дозволивши цьому Ісааку народитися у Авраама і Сарри, Бог зробив кілька речей одночасно: по-перше, Він довів, що саме Він, як Бог, засновує через Авраама і Сарру новий народ, який має стати Його власним народом; по-друге, в цьому процесі Він відкрив і довів, що Він є правдивим, вірним і милосердним Богом, якому можна цілком і повністю довіряти; і, нарешті, Він відкрив, що у Нього є план, який виходить далеко за межі того, що міг собі уявити Авраам, а саме – благословення всіх людей у світі через прийдешнє насіння Авраама, Спасителя Ісуса Христа.

Таким чином, Авраам, згідно Сухуфу Ібрагіму, не був мусульманином (тобто «тим, хто підкорився»), сліпо підкоряючись непізнанному Богу. Навпаки, Авраам був муфразом (тобто «тим, хто був відокремлений»), який пізнавав свого Бога в різних ситуаціях як правдивий і вірний, будучи відокремленим для того, щоб заснувати новий народ, народ Божий. Вони, як і Авраам, також були муфразами, тобто відокремленими від усіх інших людей. Серед цього обраного народу Божого, синів Якова, Бог Авраама здійснив спасіння світу як абсолютно нове джерело благословення для людства, благословення в насінні Авраама – Ісусі Христі. Всі, хто вірить у цього Спасителя, якого Бог Авраама обіцяв, а потім послав у світ, також стають муфразами, тобто виділеними зі світу. Таким чином вони стають єдиними у світі, що свідчать про милосердя і благодать Бога Авраама, який хоче спасти всіх по вірі в Ісуса Христа. Якщо ви увіруєте в Ісуса Христа, ви також станете муфразом – людиною, виділеною для прославлення Бога Авраама.

www.Grace-and-Truth.net

Page last modified on December 21, 2023, at 10:43 AM | powered by PmWiki (pmwiki-2.3.3)