Grace and Truth

This website is under construction !

Search in "Ukrainian":
Home -- Ukrainian -- 11-Presuppositional Apologetics -- 036 (Every way of a man is right in his own eyes (Proverbs 21:2) -- Or: Types of Worldviews)
This page in: -- Chinese -- English -- French? -- German -- Indonesian -- Russian -- Tamil -- UKRAINIAN

Previous Chapter -- Next Chapter

11. Біблійне Введеня в Апологетику Передумов
Як Виявити Основні Недоліки та Приховану Неправду в Нападках на Християнську Віру
РОЗДІЛ 4 – АПОЛОГЕТИКА ПЕРЕДУМОВ В ДІЇ

27. Всяка дорога людини пряма в її очах (Приповісті 21:2) – Чи: Типи Світоглядів


Усі світогляди, з якими ми зіштовхнемося, включно з нашим власним, можна розділити на три категорії.

A - Матеріалістичний Монізм: Цей світогляд стверджує, що існує лише одна реальність, а саме матерія, чи то сукупність атомів, примітивна субстанція, що утворює світ, чи так звана космічна туманність, з якої розвинувся світ. Він стверджує, що тільки фізичне є реальним, і що психічне, включаючи психічні аспекти та свідомість, можна звести до фізичного. Матеріалістичні світогляди можуть мати різні відтінки (біхевіоризм, детермінізм, функціоналізм або структуралізм); однак відмінності насправді не впливають на наш підхід до апологетика. Це просто сімейна сварка між ними.
B - Дуалізм: Дуалістичні світогляди (включаючи християнство) стверджують, що існує два типи реальності: розум і матерія (або дух і тіло). Хоча деякі речі мають фізичну природу, є інша реальність, яка є духовною чи розумовою, або складається з ідей. Багато невіруючих сьогодні мають таке мислення, деякі з них навіть несвідомо; вони дотримуються емпіричного підходу, але водночас вірять у якусь мораль, логіку, наукові висновки тощо.
C - Світогляди окремих Світових Релігій: Може здатися, що розібратися зі світовими релігіями важко, але насправді це не так вже й складно, оскільки ми можемо розділити світові релігії на три категорії.
a) Трансцендентна Містика: робить акцент на чомусь, що виходить за межі людського досвіду, заперечуючи реальність і будь-які відмінності (між ідеями, людьми, об'єктами і будь-якою іншою річчю), не залишаючи місця для раціональної аргументації.
b) Іманентний Моралізм: підкреслює те, що близько і поруч, наприклад, буддизм. Їхні боги чи релігійні сили поруч, а деякі іманентні моралістичні релігії навіть атеїстичні. Вони підкреслюють моралізаторський та етичний кодекс, який необхідно дотримуватися.
c) Біблійні Підробки: ці релігії зазнали впливу біблійного світогляду, але спотворили істинне одкровення Бога.

Їх, у свою чергу, можна розділити на:

(i) Унітарний: Дотримується Біблії лише допоки вона доповнює іншу книгу, вчення чи переклад. Вони заперечують Трійцю і кажуть, що в Божестві є лише одна особа (іноді вони навіть не називають Бога особистістю). Прикладом є іслам, свідки Єгови чи унітаріанська церква.
(ii) Політеїстичний: Вони мають біблійний погляд на Бога, але вірять, що богів багато. Вони або поклоняються лише одному з цих богів (наприклад, мормонізм), або всім цим богам одночасно (наприклад, стародавня єгипетська релігія).
(iii) Псевдо Месіанський: Вони не йдуть за Ісусом, але мають іншого Спасителя. Прикладами є Муні (які дотримуються Сун Мюн Муна), Ахмадійя або Імамі-шиїтський Іслам (які дотримуються Махді).

Ми зруйновуємо аргументи (2-е до Коринтян 10:5)
Застосування методу пресупозиційної апологетики до конкретних світоглядів

www.Grace-and-Truth.net

Page last modified on March 29, 2023, at 12:10 PM | powered by PmWiki (pmwiki-2.3.3)