Grace and Truth

This website is under construction !

Search in "Ukrainian":
Home -- Ukrainian -- 11-Presuppositional Apologetics -- 048 (Answering the worldview of pseudo-messianic biblical counterfeits -- MOONIES)
This page in: -- Chinese -- English -- French? -- German -- Indonesian -- Russian -- Tamil -- UKRAINIAN

Previous Chapter -- Next Chapter

11. Біблійне Введеня в Апологетику Передумов
Як Виявити Основні Недоліки та Приховану Неправду в Нападках на Християнську Віру
РОЗДІЛ 4 – АПОЛОГЕТИКА ПЕРЕДУМОВ В ДІЇ

33. Відповідь на світогляд псевдомесіанських біблійних підробок – МУНІЗМ


Церква Об’єднання є хорошим прикладом цієї категорії. Церква Об'єднання була заснована Мун Сон Мьоном. Він народився в лютому 1920 року в маленькому селі в Кореї. У нього були батьки, які були пресвітеріанцями. Його ім’я при народженні було Мун Йонг Мьон, але він змінив своє ім’я, щоб означати англійськими словами «сонце» і «місяць». У 16 років Мун стверджував, що у Великодню неділю на вершині гори йому було видіння. У цьому видінні Ісус з’явився йому і доручив виконати завдання на Землі, яке Ісус не зміг виконати, а саме встановити Боже царство на Землі та принести мир у світ. «Наша група має вищий вимір, ніж усталені церкви, — писав Мун, — і, природно, існує величезна різниця між тим, ким ми є, і тим, чим є християни. Християнство, яке Бог виховує протягом 6000 років, приречене. Дотепер Бог був із християнством, але в християнстві все зайшло в глухий кут» (Говорить Майстер).

Він також стверджував, що є «першим у всьому світі» і сказав, що «з усіх святих, посланих Богом, я думаю, що я найуспішніший». Він також стверджував: «Я розмовляв з багатьма, багатьма майстрами, включаючи Ісуса, і про питання життя у Всесвіті. Вони підкорилися мені з точки зору мудрості. Здобувши перемогу, вони здалися» (Кеннет Боа, Культи, Світ релігій і Культів, сторінка. 214). За словами Муна, Бог не може бути щасливим і повним без взаємної любові Його дітей; Йому потрібні люди, щоб відчувати радість, отримуючи любов від Його дітей. Початковий Божий план полягав у тому, що всі чоловіки і жінки повинні бути синами і дочками Бога так само, як Ісус був Божим сином. Якби Адам і Єва не впали в гріх, «всі чоловіки та жінки були б такої ж досконалості, як Ісус» (Мун, Божественний Принцип).

Давайте дізнаємося трохи більше про вчення Мун Сон Мьона з його власних слів.

«Поки наша місія з християнською церквою не закінчиться, ми повинні цитувати Біблію і використовувати її, щоб пояснити Божественний Принцип. Після того, як ми отримаємо спадок від християн, ми зможемо навчати без Біблії». (Майстер Говорить, Березень/Квітень, 1965, стор. 1).
«Біблія – це не сама істина, а підручник, який навчає істині. Його не можна вважати абсолютним у всіх деталях» (Божественний Принцип, стор. 9).
«П’ять мільярдів людей у світі пов’язані тією частиною відповідальності, яку Адам і Єва залишили невиконаною, і тим океаном образи, що завдає Богу безперервних страждань. Незліченна кількість предків, які перейшли до духовного світу, також потрапили туди. Як Бог, Який має спостерігати за всім цим, може відновити початковий стандарт до гріхопадіння? Ось чому Бог є Богом, якого треба жаліти» (Cheon Seong Gyeong, Sun Myung Moon. Книга восьма, Гріх і відновлення через відшкодування).
«Зараз Бог відкидає християнство і створює нову релігію, і ця нова релігія – Церква Об'єднання» (Time, 30-го вересеня, 1974, стор. 68).
«Святий Дух «виявляється жіночим, чоловічим та безособовим… як сам Бог невидимий і безтілесний – яскраве світло чи поле магнітної енергії» (Теологія Об'єднання, стор. 201-202).
«Святий Дух – це жіночий дух, це тому, що вона прийшла як Істинна Мати, тобто друга Єва... Вона також є духовною дружиною Ісуса» (Божественний Принцип, стор. 215).
«Бог також сумує про своїх втрачених дітей і втрачений світ, йому довелося невпинно боротися, щоб повернути їх собі» (Наріжний Камінь, розділ 1, номер 7, стор. 3).
«Бог працював в Америці, щоб підняти Біллі Грема як 2-е пришестя Івана Хрестителя. Він був маловідомим юнаком, який став найпомітнішим християнином в історії світу. Біллі Грем не знає, чому він став таким відомим. Це тому, що Бог працював над тим, щоб зробити його відомим, не для того, щоб свідчити про першого Месію, а про 2-го і останнього Месію.» (Jon Quinn, 1920: Народження Месії, стор. 17).
«Бог обрав Біллі Грема, щоб йому бит другим пришестям Івана Хрестителя. На жаль, він ніколи не чув про Мун Сон Мьона, який після Другої світової війни став найвідомішим християнським лідером у світі. І, як Іван Хреститель, він не побачив смиренного Месію, коли почув про нього багато років потому» (Jon Quinn, 1920: Народження Месії, стор. 17)
«Місія Спасителя – звільнити Бога і покарати сатану. Хто позбудеться цього мерзенного ватажка, який постійно звинувачує людство? Бог не може цього зробити; може тільки Месія, Спаситель» (Cheon Seong Gyeong, Вибірки з Промов Справжніх Батьків).

Мун сказав багато інших речей, які ілюструють абсурдність його системи переконань, але давайте розглянемо найважливіше питання: чому ми повинні вірити і слідувати за Муном?

За словами Муна, ми повинні йти за ним, тому що Ісус явився йому і доручив йому закінчити роботу, яку він не зміг завершити. Ісус повинен був знайти другу Єву і народити з нею дітей, таким чином відновивши Боже царство. Треба запитати Муна, чому ми взагалі повинні слухати Ісуса, оскільки, на його думку, він був невдахою – адже Ісус, який послав Муна, був неправий і насправді не зміг виконати Божу волю. Як же тоді він має якісь повноваження?

Треба також задуматися про Бога в теології Муна. Його бог, який зазнав невдачі з Адамом і Євою, з Ісусом і другою Євою, і тепер, після смерті Муна у вересні 2012 року і наступного розколу в його церкві, здається, що його бог знову зазнав невдачі. Бог, якого Мун вважає, що його слід жаліти, взагалі не гідний того, щоб йому поклонялися. У теології Муна, зрештою, сам Мун більший за свого бога, тому що Мун — це той, хто мав звільнити бога. Гадаю, тепер ми повинні чекати четвертого Адама і четвертої Єви.

Звичайно, ми бачимо, що твердження Муна неперевірені та довільні. Що, якщо ми скажемо послідовникам Муна: «Ісус з’явився мені і сказав мені, що Мун зазнав невдачі, змішавшись із політичною елітою, і Ісус послав мене бути четвертим Адамом після невдачі Муна». Звичайно, Муні запитали би мене, які я маю докази своєї претензії. У мене є ті самі докази, які були у Муна свого часу, тобто нічого. Потім Муні звинувачував би мене в тому, що я вигадав це на ходу, на що очевидна відповідь була б: «І чому ви думаєте, що Мун не вигадав це так само на ходу?» Якщо Муну дозволено бути свавільним, то й мені, але якщо послідовник Муні збирається прийняти твердження Муна без доказів і хоче докази від мене, то він непослідовний, і знову ж таки, якщо йому дозволено це зробити, тоді мені теж.

Таким чином, Муні, стверджуючи, що він мудрий, стає дурнем (як Павло описує в Римлян 1:22), танцюючи між свавіллям і непослідовністю цілий день. Ми бачили лише кілька прикладів того, як Мун висловлював найдивніші заяви, а коли це зазнавало невдачі або не працювало, він висував ще більш дивні заяви. Він лише ще один приклад тих, «які своєю неправдою придушують правду» (Римлян 1:18).

www.Grace-and-Truth.net

Page last modified on March 29, 2023, at 03:03 PM | powered by PmWiki (pmwiki-2.3.3)