Grace and Truth

This website is under construction !

Search in "Ukrainian":
Home -- Ukrainian -- 15-Christ like Adam? -- 010 (Was Christ Like Adam?)
This page in: -- English -- French -- Hausa -- Hindi -- Igbo -- Indonesian -- Kiswahili? -- Malayalam -- Somali -- Telugu -- UKRAINIAN -- Yoruba

Previous Chapter -- Next Chapter

15. ЧИ БУВ ХРИСТОС ПОДІБНИЙ АДАМУ?
Дивовижні Відкриття в Корані

9. Чи був Христос таким, як Адам?


Дозвольте мені підійти до завершення моїх пошуків. Мої пошуки почалися з мого здивування з приводу того, що у Христа вистачило сміливості змінити Божий шаріат. Його слова: «А Я кажу вам: …» спантеличили мене, і я спробував з'ясувати, як і чому Він мав на це право.

Спочатку я звернувся до стандартного способу, яким мої мусульманські вчителі навчили мене відповідати на це питання. Я почав з сури Аль Імран 3:59, де говориться, що Христос був подібний Адаму в тому, що обидва були творінням Божим. Спочатку я зазначив, що, незважаючи на цей вірш, Христос і Адам сильно відрізняються один від одного: Адам був створений із землі, а Христос — ні, Христос був народжений від жінки, а Адам — ​​ні. Крім того, Христос і Адам були протилежні один одному за своїм створенням: Жінка була взята з Адама, а Христос був узятий з жінки, і Христос був спочатку Духом, а потім тілом, в той час, як Адам був спочатку тілом, а потім Духом. Це показало мені, що Христос не міг бути повністю подібний Адаму, як про це говорили у своїх аргументах мої мусульманські вчителі.

Ці висновки підтвердилися, коли я дослідив, що Бог сказав Адаму і Христу, і що ангели сказали про Адама і Христа. Тут відмінності стали дуже глибокими і взаємовиключними.

-- Христос почав на землі й закінчив на небесах, де тепер живе поруч з Богом. Адам же почав в небесному раю, а закінчив на землі, де помер і тепер похований.
-- Христос чистий, як Бог, але Адам нечистий, відмінний від Бога.
-- Христос — один з тих, хто був наближений (muqarrab) до Бога і тому в певному сенсі є «родичем» (qareeb) Бога; тоді як Адам був віддалений від Бога і тому ні в якому сенсі не є «родичем» Бога.
-- Христос Є Словом від Бога, яке божественне і приносить благо; в той час, як Адам НЕ є Словом від Бога, скоріше він приносить тління в те благо, яке Бог створив Своїм Словом.

Нарешті, я розширив свій пошук і розглянув ще більше віршів Корану про Христа та Адама. В результаті виявилося, що різниця між Христом і Адамом весь час збільшувалася, стаючи абсолютно непримиренною:

-- Христос створив живих істот і в цьому акті схожий на Бога, але Адам НЕ створив жодної живої істоти й тому не схожий на Бога.
-- Христос оживив мертвих, і в цьому він подібний до Бога, в той час як Адам НЕ оживив жодної мертвої людини, і тому не подібний до Бога.
-- Христос знав про невидиме і приховане, ці знання є божественним атрибутом; в той час, як Адам НЕ знав про невидиме приховане покарання за свій гріх, і тому не мав такого божественного атрибута.
-- Сатана мав владу над Адамом і змусив його оступитися від Божого повеління, і таким чином Адам згрішив. Адам повинен був сповідати свій гріх перед Богом і попросити у Нього прощення. Однак над Христом сатана не мав ніякої влади, і тому Христос НІКОЛИ не відступав від Божого повеління, і тому Христос НІКОЛИ не грішив. Ось чому в Христі НІКОЛИ не було гріха, щоб сповідуватися перед Богом або попросити у Бога прощення.
-- Христос усе своє життя залишався слухняним Богу, і тому Бог підніс його до Себе. Адам же був неслухняний Богові, і тому Бог звів його з Небесного Раю на землю.
-- Бог затвердив Христа Духом Святості для здійснення божественних чудес, і тому сатана не мав над ним влади. Адам же НЕ був затверджений Духом Святості й НЕ зробив ніякого божественного дива, і тому він став жертвою сатани.

Тож на тлі цих знахідок Христос був подібним до Адама? Я відповідаю ТАК і НІ.

ТАК, Христос був схожий на Адама, бо Христос став людиною завдяки Божому волевиявленню, як Адам.

Але також НІ, Христос не був схожий на Адама, швидше він був і є як Бог, бо:

a) Христос розділяє такі імена Бога: Живий (al-hayy), Чистий (al-taahir), Той, хто оживляє/воскрешає (al-muhyiy), Творець (al-khaaliq), Той, хто знає приховане ('aalim al-ghayb).
б) Христос піднявся до Бога на небо й зараз є одним із найближчих до Бога (min al-muqarrabeena) і, отже, у певному сенсі «родич» Бога (qareeb).
в) Христос — це Боже Слово, яке є божественним, а Христос є Духом Божим, який також є божественним.
г) Бог співпрацював з Христом, підтверджуючи або підтримуючи його Духом Святості, щоб Христос з явного дозволу Бога зміг творити чудеса, що відкривали божественну природу Христа: він створив живих істот і оживив мертвих.

З цих знахідок, виявлених в Корані, я зробив висновок, що те, чого вчили мене мої мусульманські учителі, було невірним. Христос не був повністю однаковий Адамові за своєю природою, але Він був чимось більшим. Він мав як людську, так і божественну природу. Це стало для мене найбільшою причиною того, чому Христос мав право змінювати Божий шаріат, що не було визнано гріхом. Адже в усьому, що Він робив, Він жив в повній гармонії з Богом і в слухняності Йому.

Моїм особистим рішенням було те, що я відкрив своє серце Христу і почав вірити в Нього. І, звичайно, це означало, що я відкрився для Євангелія, яке приніс Христос. Я уважно прочитав Євангеліє, і там я знайшов глибокі й задовільні відповіді на багато загадкових питання, які Коран залишив для мене без відповіді, наприклад, на такі:

-- У чому сенс титулу «Аль-Масіх» (Христос)?
-- Що означає, що Христос — це Слово Боже?
-- Що означає, що Христос — це дух від Бога?
-- Хто такий Дух Святості?
-- Що робить святим Бога і Духа Святості?

Моє життя докорінно змінилося. Я більше не сповнений ненависті до своїх ворогів, але Христос дав мені силу любити своїх ворогів. Я більше не втрачений і не перебуваю в страху перед Судним днем, але через віру в Христа я маю впевненість в тому, що у мене є вічне життя від Бога і я з Богом. Я запрошую вас наслідувати мій приклад і відкритися для послання Євангелія. Ми готові вислати вам інші короткі брошури, в яких ви зможете дізнатися, що Христос був не тільки як Адам, але і як Бог, і що це означає для вашого спасіння та життя на землі й в майбутньому.

Христос сказав: «Прийдіть до Мене, усі струджені та обтяжені, і Я вас заспокою! Візьміть на себе ярмо Моє, і навчіться від Мене, бо Я тихий і серцем покірливий, і знайдете спокій душам своїм. Бож ярмо Моє любе, а тягар Мій легкий!» (Від Матвія 11:28-30). Ви можете прочитати цей уривок арабською мовою в такій прекрасній каліграфії:

www.Grace-and-Truth.net

Page last modified on December 03, 2023, at 02:50 PM | powered by PmWiki (pmwiki-2.3.3)