Grace and Truth

This website is under construction !

Search in "Ukrainian":
Home -- Ukrainian -- 11-Presuppositional Apologetics -- 038 (Answering the religious worldview of transcendent mysticism -- HINDUISM)
This page in: -- Chinese -- English -- French? -- German -- Indonesian -- Russian -- Tamil -- UKRAINIAN

Previous Chapter -- Next Chapter

11. Біблійне Введеня в Апологетику Передумов
Як Виявити Основні Недоліки та Приховану Неправду в Нападках на Християнську Віру
РОЗДІЛ 4 – АПОЛОГЕТИКА ПЕРЕДУМОВ В ДІЇ

29. Відповідь на релігійний світогляд трансцендентного містицизму -- ІНДУІЗМ


Це скупність світоглядів, які вважають, що реальність виходить за межі нашого розуміння та нашого досвіду, фізичний світ, в якому ми живемо, є ілюзорним, а сама реальність непізнана для нас у нашому нинішньому ілюзорному стані. Хорошим прикладом цього є пантеїстичні секти індуїзму, які припускають, що кінцева реальність (Брахман) є безособовою єдністю, яка виходить за межі всіх відмінностей, і що люди — разом із рештою всесвіту — є безперервним продовженням Брахмана. Таким чином, наше ілюзорне індивідуальне Я (атман) є єдиним з безособистісною космічною свідомістю, і метою людства є звільнення від нескінченного циклу смерті та реінкарнації (сансара). Звільнення (мокша) від сансари досягається, коли ми усвідомлюємо, що наше індивідуальність є ілюзією і все суще є єдиним. Поки таке просвітлення не буде досягнуто, закон карми диктує, що наші вчинки в попередніх життях визначають, чи ми відродимося людиною, мавпою чи комаром, жінкою, моржем або осою.*

Отже, згідно з цим світоглядом, ми не маємо окремого існування. Поки ми перебуваємо в кермі життя і не розуміємо справжньої природи реальності, ми продовжуватимемо перевтілюватися.* Після того, як ми проживемо своє життя, ми повернемося в іншій формі в іншому житті, доки не будемо досконало займатися йогою і не станемот просвітленими.

* Цих ненависників, переповнених злом та жорстокістю, Я завжди кидаю в несприятливі, демонічні умови наступних народжень (Бгаґавад-Ґіта 16:19).

Такий світогляд вже спростував себе; з одного боку, мене просять зробити всі ці речі, щоб вийти з «Майї» і досягти «Нірвани»; З іншого боку, мені кажуть «все одне», і моя початкова проблема полягає в тому, що я думаю про відмінність, і я повинен відмовитися від цього способу мислення і усвідомити, що індивідуальне «я» — ілюзія.

Ви не можете мати обидва варіанти. Якщо «все одне», то не може бути ніякої різниці між тим, де я зараз перебуваю та Нірваною; але згідно з твердженням індуїзму я не в Нірвані. Це передбачає відмінність між тим, де я зараз перебуваю та Нірваною, що означає, що все не одне. Звісно, єдиний шлях для прихильника такого світогляду — відмовитися від послідовності та прийняти протиріччя.

Діалог з послідовником Міжнародного товариства свідомості Крішни (тут скорочено: «Харе Крішна» = пантеїстичне відділення індуїзму) може виглядати приблизно так:

Харе Крішна: Ви не в Нірвані; ви у світі Майї. Ви перебуваєте на колесі життя, і якщо у вас все не вийде, ви перевтілитеся в нижчу форму життя, поки нарешті не отримаєте просвітлення.
Християнин: Справжня проблема в моєму житті полягає в тому, що ми проводимо штучні відмінності, коли насправді кінцева реальність є єдиною.
Харе Крішна: Так.
Християнин: І я не вступив у Нірвану, тому що я продовжую проводити ці відмінності, і мені потрібно бути просвітленим і відмовитися від такого способу мислення..
Харе Крішна: Так.
Християнин: Тоді я вже в Нірвані.
Харе Крішна: Ні, ні, тому що ви все ще тут, у цьому світі, який бачить речі ілюзорно.
Християнин: Зачекайте, ви сказали, що існує різниця між Майєю та Нірваною. Якщо існує різниця між Майєю та Нірваною, то ви, мабуть, помиляєтесь, що остаточна реальність не має відмінностей.
Харе Крішна: Ви напевно студент філософського факультету! Ви намагаєтеся заманити мене в пастку у своїх логічних дебатних ігор.
Християнин: Ні ні. Я просто намагався дотримуватися того, що ви мені сказали про відсутність відмінностей, тому я не можу погодитися з тим, що я не в Нірвані.
Харе Крішна: Вся проблема вашого менталітету в тому, що ви хочете мислити логічно!
Християнин: О, у вас світогляд, який відмовляється від логіки. Якщо ви відмовляєтеся від логіки, то не можете засмучуватися логічними протиріччями.

Як бачите, пресупозиційний підхід шукає і використовує ахіллесову п’яту в протилежному світогляді. Харе Крішна в попередньому діалозі – це мертва точка; він не може апелювати до того, що його світогляд відкидає, але йому це потрібно для захисту свого світогляду, і таким чином він фактично протистоїть самому собі (2-е до Тимофія 2:25). Біблія описує таких людей так: «Хоча й назвали вони себе мудрими, та стали нерозумними» (Римлян 1:22).

www.Grace-and-Truth.net

Page last modified on March 29, 2023, at 02:05 PM | powered by PmWiki (pmwiki-2.3.3)